Технології

Знайдено метод прослуховування людей за допомогою звичайної лампочки

Щоб від нього врятуватися, треба розмовляти в кімнатах без вікон

Знайдено метод прослуховування людей за допомогою звичайної лампочки. Він дозволив експертам розшифрувати людську мову і навіть фонову музику з іншої кімнати.

Новий метод під назвою Lamphone дозволяє відновлювати та робити аудіозаписи розмови по вібраціях в лампочці. Він заснований на простому принципі — коли звукові хвилі поширюються, об’єкти починають вібрувати. Якщо це відбувається з лампочкою, вібрації створюють невелике миготіння світлового випромінювання. Людині вони не помітні, але можна використовувати потужні датчики. Вони записують варіації світла, а потім переводять їх назад у звукові хвилі.

Головне обмеження такого методу полягає в тому, що тим, хто бажає записати розмову треба тримати лампочку в полі зору. Якщо бесіда відбувається в кімнаті без вікон, то спосіб застосувати не вдасться. Так само, як у разі, якщо лампочки прикрита декоративними елементами. Однак при наявності сприятливих умов хакери можуть успішно відновлювати розмови, навіть перебуваючи на відстані до 25 метрів від приміщення.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button