Технології

Puma і MIT показали кросівки з бактеріями-вентиляторами

Інженери з MIT Design Lab і дизайнери з Puma предстваили колекцію спортивного одягу та взуття з елементами біодизайну: бактерії допомагають відстежувати фізіологічні показники спортсменів і прогризають в кросівках повітряні ходи для відводу тепла.


MIT Design Lab

Спортивний бренд Puma і інженери з MIT представили на міланському тижні дизайну експериментальний спортивний одяг та взуття — кросівки з устілками, які визначають рівень фізичної активності за допомогою бактерій, і штани, які забезпечують примусову вентиляцію.

Колекція називається Adaptive Dynamics і включає кросівки з системою клімат-контролю, яка адаптується до характеру рухів того, хто надягає кросівки. Верхня частина кросівка зшита з пористого матеріалу, пори якого заповнені культурою бактерій. Коли тепло тіла доходить до бактеріального шару, бактерії розмножуються швидше; вони живляться матеріалом кросівка, тому чим більше тепла генерує спортсмен, тим ширшими стають пори, і тим більше вони пропускають повітря; закономірно, найбільше повітря надходить до тих частин стопи, які найбільше нагріваються.

В іншій моделі спортивного взуття шар, заповнений живими бактеріями, доповнено шаром електронних датчиків, які збирають дані і передають їх на зовнішній пристрій — смартфон або комп’ютер. Датчики здатні реєструвати присутність окремих речовин, які можна використовувати як маркери втоми, пояснюють співробітники MIT Design Lab.

MIT Design Lab

«Біодизайн може стати новим способом взаємодії людини з матеріалами; матеріал може самостійно змінювати форму у відповідності з змінами середовища, бактерії можуть взяти на себе останні стадії процесу виробництва, які будуть розвиватися в міру того, як людина користується річчю».

MIT Design Lab

Крім того на виставці була представлена футболка Carbon Eaters з маленьким контейнером, наповненим культурою мікроорганізмів, які реагують на підвищену концентрацію вуглекислого газу в повітрі зміною кольору.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button