Людина

Знайшли ділянку мозку, відповідальну за тягу до солодкого

Дослідження вчених дозволило зрозуміти, як організм регулює споживання цукру

Ні для кого не секрет, що споживання солодощів може негативно позначитися на здоров’ї. Справа не тільки в зайвій вазі, але і в провокуванні хвороб, серед яких діабет, а також проблеми з серцем. Зараз же вчені наблизилися до розуміння того, чим же зумовлене наше бажання вживати солодке. Так, вченими з Університету Айови знайшли ділянку мозку, відповідальну за тягу до солодкого.

В ході роботи вченими було вивчено функціонування фактора росту фібробластів FGF21 – білкового гормону, який задіяний у процесі регуляції енергетичного балансу організму. Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що FGF21 формується в печінці як реакція на вживання цукру, надаючи вплив на чутливість клітин до інсуліну. В результаті дослідження з’ясувалося, що білок здатний модифікувати активність нейронів у вентрально-медіальній частини гіпоталамуса. Саме ця область мозку, відповідальна за регулювання сну, харчової і статевої поведінки, а також терморегуляції.

Вчені відзначають, що рецептори для FGF21 присутні на поверхні глутаматергічних нейронів гіпоталамуса. Так, в результаті їх зв’язку, білок провокує збільшення чутливості клітин до глюкози, зменшуючи тим самим тягу до солодкого.

“Це перша робота, в ході якої вдалося ідентифікувати мету гормону в мозку і краще зрозуміти, як організм регулює споживання цукру“, — поділився професор Університету Айови Метью Потхофф.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button