Всесвіт

Знайдена планета-близнюк Юпітера, але вона знаходиться в 17 000 світлових роках від «брата»

Вчені використовували дані телескопа “Кеплер”, який припинив роботу в 2018 році і знайшли екзопланету, дивно схожу на газового гіганта в Сонячній системі.

Астрофізики провели нове дослідження, в ході якого випадково знайшли майже ідентичну планету – близнюк Юпітера. Він обертається навколо зірки-господаря на відстані 17 000 світлових років від Землі.

Екзопланета K2-2016-BLG-0005lb практично ідентична Юпітеру по масі і віддаленості від Сонця. Її виявили з використанням даних, отриманих ще в 2016 році космічним телескопом НАСА «Кеплер». Система зірка-екзопланета знаходиться в два рази далі, ніж будь-яка з раніше спостережуваних «Кеплером». За свою історію він виявив понад 2 700 підтверджених планет до припинення роботи в 2018 році.

Екзопланету виявили за допомогою гравітаційного мікролінзування. Дослідження було представлено в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society і у вигляді препринти на ArXiv.org. Пізніше в цьому десятилітті НАСА запустить космічний телескоп Nancy Grace Roman. Він знайде тисячі далеких планет, використовуючи той же метод пошуку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button