Різні цікавинки

Знайдено меч древньоруського воїна

Знайдено меч древньоруського воїнаПісля сенсаційної археологічної знахідки 2011 року – легендарного меча Святослава, виловленого на дні Дніпра, ще один давньоруський меч був знайдений вже далеко від місць перебування варягів. Тисячу років древній клинок зберігав своє мовчання, поки на нього випадково не наскочив дайвер -аматор. Довгий прямий меч вагою близько одного кілограма підняли з глибини в 2,5 метрів на річці Стир у Волинській області, на відстані 10 км від Луцька нижче за течією.

Інформація про цінний артефакті вперше з’явилася на сайті інтернет-аукціону «Віоліті» і відразу привернула увагу колекціонерів і любителів старовини. Унікальна знахідка датується X століттям і, очевидно меч належав одному з воїнів Київської Русі. За словами дайвера, меч був застромлений в грунт і розташовувався під невеликим обривом, куди він міг потрапити тільки з корабля.

Меч провів під водою більше тисячі років і, не дивлячись на те, що клинок повністю покритий іржею, він і досі виглядає не менш грізно. Експерти аукціона Віоліті визначили знахідку як найцінніший археологічний артефакт, що має величезну історичну цінність. Меч відноситься до основного виду клинкової зброї східноєвропейських народів, використовуваного феодальної знаттю. У загальній складності подібних мечів виявлено не більше ста.

За висновком фахівців «Віоліті», меч практично цілий, в хорошому стані, але потребує реставрації. Клинок прямий довгий, виготовлений із сталі і належить до каролінгського типу. Загальна довжина меча 97 см, довжина клинка – 81 см, а вага близько кілограма. Рукоять меча складається з перехрестя у вигляді прямої планки, прикрашеної орнаментом в техніці тауширування золотом або бронзою, і складеного навершя грибоподібної форми. За типологією Яна Петерсона меч можна віднести до групи IV, типу W.

Меч є аналогом меча Святослава, знайденого в Дніпрі в 2011 році, і перебуває зараз у Музеї історії запорізького козацтва. У достовірності меча не варто сумніватися, так як кваліфіковані фахівці інтернет-аукціону «Віоліті» уважно відстежують подібну інформацію і в разі сумнівів з приводу достовірності артефактів власник блокується до з’ясування обставин.

Знахідка оцінюється експертами в суму близько $ 25 000 доларів. Але за скільки артефакт буде придбаний важко сказати, адже такі знахідки велика рідкість і цінуються вони дуже високо.

Довідка
Інтернет- аукціон «Violity» – на сьогоднішній день найбільший майданчик з продажу антикваріату, монет, предметів старовини. Місія аукціону – становлення цивілізованого ринку антикваріату і збереження історичних реліквій в Україну.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button