Всесвіт

Знайдено новий спосіб вимірювання швидкості розширення Всесвіту

Швидкість можна обчислити за допомогою швидких радіосплесків, що приходять з глибокого космосу, можливо, від магнетарів.

ESA

Астрономи змогли обчислити сталу Хаббла (швидкість, з якою розширюється Всесвіт), спостерігаючи космічні спалахи, так звані швидкі радіосплески. Хоча результати досвіду є попередніми, а ступінь невизначеності велика, цей метод може стати потужним інструментом для визначення сталої Хаббла.

“Цей метод вимірювання має великі перспективи в майбутньому, особливо з урахуванням зростаючої кількості виявлених нами швидких радіозв’язків”  – говорить астроном Стенфордського університету Саймон Біррер, який не був залучений до дослідження.

Астрономи зазвичай вимірюють сталу Хаббла двома способами. За допомогою космічного мікрохвильового фону — світла, що з’явилося після Великого вибуху, і наднових та інших зірок. Результати визначення швидкості цих двох підходів розходяться на кілька відсотків.

Визначення новим методом дало швидкість розширення Всесвіту близько 62,3 кілометра в секунду на кожен мегапарсек (близько 3,3 мільйона світлових років), що ближче до результату вимірювання швидкості за допомогою космічного мікрохвильового фону.

Ніхто точно не знає, що є джерелом швидких радіосплесків. Можливо це виверження сильномагнітних нейтронних зірок-магнетарів. Їх надзвичайна яскравість дозволяє їх бачити на великих відстанях, що дає астрономам можливість досліджувати простір між галактиками.

Коли радіосплески проходять через пилові та газові галактики, вони розсіюються передбачуваним чином, в результаті чого одні частоти приходять трохи пізніше, ніж інші. Чим далі радіосплеск, тим більше розсіяний сигнал доходить до нас. Порівнюючи цю затримку з оцінками відстані та можна виміряти сталу Хаббла.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button