Всесвіт

NASA показало, як заходить Сонце над іншими планетами: відео

Захід сонця — одне з найкрасивіших явищ у природі. Хоча, можливо, ми так вважаємо тільки тому, що ніколи не бачили захід Сонця на Урані, Венері або Марсі.

Джеронімо Вільянуева, планетолог з Центру космічних польотів NASA, створив візуальну модель заходу на Урані, для того щоб, коли зонд спуститься на цю крижану планету, він зміг інтерпретувати хімічний склад області за допомогою зміни світла.

Захід на Урані — це насичена лазур, яка зникає в синяві з відтінками бірюзи. Цей синьо-зелений колір походить від взаємодії сонячного світла з атмосферою планети. Коли світло входить в атмосферу планети, водень, гелій і метан поглинають довгохвильову червону частину світу. Короткохвильові сині і зелені частини світу розсіюються, коли фотони відбиваються від молекул газу та інших частинок в атмосфері.

Щоб перевірити точність свого інструменту, вчений вирішив змоделювати захід Сонця і на інших космічних об’єктах (Марс, Венера, Уран, Титан, TRAPPIST-1 e). Оскільки ці небесні тіла обертаються далеко від сонячного світла, під час заходу фотони розсіюються в різних напрямках в залежності від їх енергії і типів молекул в атмосфері. В результаті на кожному об’єкті виходить своя унікальна палітра кольорів.

У відео можна побачити захід через надширокий об’єктив камери. Біла точка представляє розташування Сонця.

Ці моделі небес з різних космічних об’єктів тепер є новою функцією онлайн-інструменту під назвою «Генератор планетарного спектру». Він допомагає вченим відтворити, як світло передається через атмосфери планет, екзопланет, місяців і комет, щоб зрозуміти, із чого складаються їх атмосфери і поверхні.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button