Наука

Історики представили ТОП-5 найбільш смертоносних видів косметики

Косметику використовують мільйони жінок для красивої зовнішності. Історики склали ТОП-5 найбільш смертоносних видів макіяжу, нанесення яких могло закінчитися летальним результатом.

Свинцевий макіяж. У Середньовіччі та у Новий час жінки вибілювали обличчя свинцевою сумішшю Ceruse. В разі невдалого його нанесення могло випасти волосся, з’являлися страшні плями, також не виключався і смертельний варіант.

Миш’як для обличчя. В кінці позаминулого століття стали відомі отруйні властивості цієї речовини. Між тим, це не зупиняло ентузіасток застосовувати його для видалення плям і веснянок.

Краплі Беладонна. Отруйну однойменну рослину жінки застосовували для збільшення зіниць і додання їм червоності. У підсумку воно могло спровокувати сліпоту.

Мінерал Mercury rouge. Високотоксичний і яскраво-червоний камінь з ртуттю в своєму хімічному складі використовувався як макіяж сотні років, але приводив до смерті при попаданні в кров.

Крем для шкіри Radium. Після відкриття радію в кінці XIX століття його оголосили революцією для досягнення краси, додаючи у всілякі види косметики, поки пізні дослідження не показали його смертоносність.

Кнопка «Наверх»