Різне

Виявилося, клімат допоміг розвитку ісламу: вчені розповіли, як це вийшло

Через екстремальну посуху стався занепад стародавнього південноаравійського королівства Хим’яр. В результаті на Аравійському півострові з’явилися відповідні умови для поширення нової релігії-ісламу, що якраз зароджувалася.

Image by Pexels from Pixabay

Дослідники проаналізували шари сталагміта з печери Аль-Хута, яка знаходиться в Омані. Швидкість росту сталагміту і хімічний склад його шарів безпосередньо пов’язані з кількістю опадів, які випали біля печери. Тому за формою і ізотопним складом можна дізнатися більше про клімат.

Команда розповіла, що навіть неозброєним оком видно, що тут був дуже сухий період, що тривав кілька десятиліть. Коли на сталагміт капає менше води, менше її стікає з боків. Камінь збільшується, але його діаметр зменшується.

Команда задалася питанням, чи була кореляція між цією посухою і занепадом царства Хим’ярітів або ж це сталося тільки після. Дослідники проаналізували інші зміни клімату в регіоні та вивчили історичні джерела.

Політичні заворушення в королівстві, війна між північними сусідами — Візантійською і Сасанідською імперіями, перекинувшись на Хим’яр, ще більше послабили королівство.

На думку дослідників, факт, що зміни клімату можуть призвести до дестабілізації держав, часто ігнорується. Населення зазнавало великих труднощів в результаті голоду і війни, тому з’явилася благодатний грунт для ісламу. Люди шукали нову надію – щось, що могло б знову об’єднати їх.

Це не означає, що посуха безпосередньо призвела до виникнення ісламу, підкреслюють автори, але була важливим фактором.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button