Всесвіт

Знайдений коричневий карлик, який втратив свою оболонку

Астрофізики повідомили про виявлення першого коричневого карлика, який втратив свою оболонку з чадного газу.

Дослідники з національної радіоастрономічної обсерваторії США повідомили про виявлення ознак квазісферичної втрати маси близько зірки SSTc2d J163134.1-24006. Це коричневий карлик, розташований в молекулярній хмарі Змієносця.

Під час дослідження області неба в районі молекулярної хмари Змієносця вчені випадково виявили розширювальну оболонку з чадного газу, викинуту об’єктом з температурою нижче 3 000 К. Дослідження показало, що вона пов’язана з коричневим карликом.

У своїй роботі вчені перевірили три різні версії, які могли пояснити походження оболонки. Вони розглянули можливу втрату маси гігантською зіркою, розташованої далі за межами молекулярної хмари, колапс щільної молекулярної хмари і викид маси на молодій зірці. Результати спостережень найкраще узгоджуються з версією про походження монооксиду вуглецю з коричневого карлика.

Розширювальна оболонка з монооксиду вуглецю, зірочкою вказано місце розташування коричневого карлика. Зображення: Ruiz-Rodriguez et al., arXiv

Такі об’єкти – проміжні між планетами і зірками. Їх маса становить від 13 до 80 мас Юпітера. Коричневі карлики можуть спалювати дейтерій (важкий ізотоп водню), але не можуть використовувати в якості ядерного палива звичайний водень. Дослідники вважають, що до викиду зовнішньої оболонки міг привести потужний спалах дейтерію, але ця гіпотеза вимагає додаткової перевірки.

Дослідники відзначають, що оболонка з чадного газу поширюється у формі еліпса і це робить викид першим спостережуваним випадком квазісферичної втрати маси на коричневому карлику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button