Земля

Подивіться як “вогненна куля” розфарбувала небо над Великобританією (фото+відео)

Незвичайне нічне вогняне шоу спостерігали жителі Шотландії, Північної Ірландії та Північної Англії.

Американське метеоритне товариство зафіксувало понад 860 звітів і безліч вражаючих відеороликів, що показують вогненну кулю, що згоріла в небі над Ірландією і Північною Англією вночі 14 вересня. Невеликий об’єкт увійшов в атмосферу Землі близько 20:57 за місцевим часом.

Моделювання комп’ютерної траєкторії показує, що метеор увійшов в атмосферу Землі на північ від Лох Райана (морського озера приблизно в двох годинах їзди на північний захід від Глазго) і його політ закінчився на північ від острова Айлей (на півночі Великобританії). Вогненна куля в небі показує, що цей метеор крупніше більшості подібних, з якими Земля стикається щодня. Більшість метеорів розміром з крихітну гальку. Метеор розміром з невеликий м’яч може на короткий час випромінювати світло, еквівалентний повному місяці.

Аматорські знімки метеорита. Фото: Paul M. (праворуч) і daniel F. (ліворуч)

Причиною цього є надзвичайна швидкість, з якою ці об’єкти стикаються з атмосферою. Навіть найповільніші метеори рухаються зі швидкістю більше 10 км/сек, що набагато швидше, ніж будь-який снаряд, випущений з вогнепальної зброї.

Незалежно від походження вогненної кулі, подія була нешкідливою. Воно відбулося на висоті десятків км в атмосфері. Жодне астрономічне товариство ще не повідомило, чи породило воно метеорити, що трапляється в рідкісних випадках, коли космічний камінь природним чином розпадається в атмосфері і його частини потрапляють на землю.

Області, з яких надходили повідомлення про спостереження метеорита. Зображення: AMS

Безліч дивовижних спостережень цього яскравого явища опублікували користувачі в соціальних мережах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button