Всесвіт

Вчені запропонували відгородиться від сонячних бур планетарним магнітним щитом

Американські вчені вважають, що для захисту від потужних сонячних бур необхідно побудувати штучний магнітний щит. За словами фахівців Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики штучно зведений бар’єр між Землею і Сонцем допоможе захистити орбітальні супутники та електротехніку.

За попередніми підрахунками особливо потужний шторм, який здатний вивести з ладу всі електромережі та техніку, може відбутися вже в найближче десятиліття. Ймовірність розвитку такої події становить приблизно 10%.

Катастрофа стане не лише техногенною, а й економічною, адже на відновлення пошкодженої інфраструктури піде близько 10 трильйонів доларів. Ця сума набагато більша тієї, яка потрібна для будівництва магнітної установки.

Фахівці підрахували, що на розробку мідної котушки вагою сто тисяч тонн буде потрібно близько 100 мільярдів доларів. Згідно з проектом котушку розмістять на відстані 330 000 км від Землі. Її потужності буде досить для генерації магнітного поля, здатного ефективно відхиляти частинки сонячного вітру.

Нагадаємо, що геомагнітна буря 1859 року, яку іноді називають «Сонячним суперштормом» і «Подією Керрінгтона» вивела з ладу всі телеграфи Північної Америки і Європи.

Кнопка «Наверх»