Земля

У США знайшли і знищили гніздо азіатських шершнів-убивць

У США знайшли перше гніздо шершнів-вбивць. Спеціально підготовлені бригади в штаті Вашингтон знищили виявлених гігантських азіатських комах. Про це повідомляє агентство Associated Press.

Департамент сільського господарства штату Вашингтон витратив тижні на пошуки, вилов азіатських гігантських шершнів, а також прив’язку пристроїв стеження до комах. Вони боляче кусають людей, виплескуючи отрута, однак найбільшу загрозу вони представляють для медоносних бджіл, від яких залежать фермери (для запилення сільськогосподарських культур).

Гніздо було знайдено в місті Блейн у канадського кордону, його розмір становив трохи більше баскетбольного м’яча. За словами вчених, в ньому знаходилося від 100 до 200 шершнів.

У суботу екіпажі в товстих захисних костюмах збирали інвазивних комах з дупла дерева в великі каністри. Особливі костюми запобігають від травм робітників, рятуючи їх від 6-міліметрових жал шершнів. Крім того, робочим довелося надіти захисні маски – спіймані шершні можуть плювати в очі болючою отрутою.

За словами вчених, дерево, яке зайняли комахи, буде зрубано, щоб витягти новонароджених шершнів і дізнатися, чи покинули вже вулик якісь королеви. Влада підозрює, що в цьому районі може бути більше гнізд, і будуть продовжувати пошуки. На понеділок був запланований брифінг про стан першого виявленого гнізда.

Незважаючи на своє прізвисько і галас, яке викликало побоювання в і без того похмурий рік, найбільші в світі шершні вбивають не більше кількох десятків людей в рік в азіатських країнах. Тим часом за даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань, шершні, оси і бджоли, які зазвичай зустрічаються в Сполучених Штатах, вбивають в середньому 62 людини на рік.

Реальна загроза з боку азіатських гігантських шершнів, довжина яких становить до 5 сантиметрів, – це їх нападу на медоносних бджіл, які вже знаходяться в облозі. Їм «вистачає» таких проблем, як кліщі, хвороби, пестициди і втрата прожитку.

Небезпечна комаха зазвичай зустрічається в Китаї, Японії, Таїланді, Південній Кореї, В’єтнамі та інших країнах Азії. Штат Вашингтон і канадська провінція Британська Колумбія – єдині місця на континенті, де були виявлені шершні.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button