Фото

NASA показало зображення, яке об’єднує простір і час

Останній знімок НАСА, що включає 15 000 галактик, є одним з найбільш інформативних на сьогодні, адже тут об’єдналися простір і час. На новому епічному зображенні, зробленому за допомогою космічного телескопа «Хаббл», домінують формуючі зірки.

Зробити таку фотографію непросто — НАСА використовувало ультрафіолетову камеру «Хаббла», об’єднавши дані з інфрачервоного і видимого спектрів. Разом вони сформували одне з найбільш повних уявлень про Всесвіт на сьогоднішній день — таке просто неможливо побачити неозброєним оком. Чому? Різні галактичні епохи представлені різними типами світла. Найвіддаленіші галактики видно тільки в інфрачервоному спектрі. Між тим, більш близькі галактики можна побачити в більш широкому спектрі. Атмосфера Землі відфільтровує велику частину ультрафіолетового світла, і тому «Хаббл», який розташований в космосі, необхідний для отримання всеосяжного огляду.

У результаті виходить зображення, яке буквально виходить за межі часу і простору. Вважається, що вік найстаріших зірок на фотографії — 11 млрд років, приблизно через 3 млрд років після Великого вибуху і створення того Всесвіту, якого ми знаємо. Приблизно 12 000 зірок на картинці перебувають у стадії формування.

У НАСА пояснюють, що порівнюючи знімки зореутворення в далекому і прилеглому Всесвіті, астрономи краще розуміють, як сусідні галактики виросли з маленьких груп гарячих молодих зірок. Це мозаїчне зображення в 14 разів більше знаменитого зображення Hubble Ultra-Deep Field (HUDF), складеного на підставі даних, отриманих «Хабблом» з вересня 2003 року по січень 2004 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button