Земля

Зразки води з океану допомогли відкрити 5 500 нових РНК-вірусів

Дослідники зібрали зразки океанської води по всьому світу і відкрили величезну кількість невідомих РНК-вірусів: це допоможе розширити екологічні дослідження і змінить наші знання про те, як еволюціонували ці віруси.

Автори нової роботи скомбінували аналіз машинного навчання разом з традиційними методами вивчення еволюції і виявили 5 500 нових видів РНК-вірусів. Вони представляють всі п’ять відомих типів РНК-вірусів. Під час роботи дослідники вивчили 35 000 проб води.

Найбільша колекція РНК-вірусів належить до типу, який автори запропонували назвати Taraviricota. Його представники зустрічаються практично у всіх пробах.

“РНК-віруси, безумовно, важливі, але зазвичай ми вивчаємо лише крихітну їх частину — кілька сотень, які завдають шкоди людям, рослинам і тваринам. Ми хотіли б систематично вивчати їх у великих масштабах”, – говорить Метью Салліван, професор мікробіології в Університеті штату Огайо.

Мікроби вносять істотний внесок у розвиток всього життя на планеті, а віруси, які заражають їх або взаємодіють з ними, надають різний вплив на функції мікроорганізмів. Вважається, що ці типи вірусів виконують три основні функції: вбивають клітини, змінюють те, як інфіковані клітини керують ресурсами, і переносять гени від одного господаря до іншого.

За словами дослідників, важливо вивчити різноманітність і чисельність вірусів у Світовому океані: це допоможе пояснити, як морські мікроби впливають на адаптацію океану до зміни клімату. Океани поглинають половину виробленого людиною вуглекислого газу з атмосфери, і попередні дослідження цієї групи показали, що морські віруси є «регулятором», який відповідає за те, як накопичується вуглець в океані.

Під час нової роботи група знайшла сотні нових РНК-вірусів, які відносяться до існуючих типів. Але також аналіз виявив ще тисячі видів, які вони згрупували в п’ять нових типів: Taraviricota, Pomiviricota, Paraxenoviricota, Wamoviricota і Arctiviricota.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button