Земля

Вчені: Знайдений новий спосіб боротьби з колорадським жуком

Вчені з Інституту біохімії і генетики Уфімського РАН винайшли новий спосіб боротьби з колорадським жуком. Видання “Наука в Сибіру” повідомляє, що від колорадського жука можна позбутися, заражаючи картоплю мікроорганізмами. При цьому, новий спосіб набагато безпечніший і екологічніший, ніж використання сучасних хімікатів для обробки овочів.

Спочатку команда дослідників задалася метою колонізації картоплі і хоча б часткового позбавлення від колорадського жука. Виявилося, що мікроорганізми Beauveria bassiana і Bacillus subtilis мають властивість проникати в тканини рослин і жити в них, до того ж, вони є патогенними для колорадських жуків. Так, на заражену картоплю поселили дорослих особин шкідників та їх личинок. Спершу дорослі жуки ніяк не відреагували на заражену картоплю, але через три тижні, після проведеного вченими аналізу слини жуків, з’ясувалося, що в їх організмі явно спостерігається патологічний процес. В результаті з’явилися ознаки помітного зниження працездатності шкідників.

Що стосується їх личинок, то ознаки зараження вчені побачили вже через 4 дні, активність їх живлення на заражених плодах впала вже в першу добу.

Вчені сподіваються, що нові дослідження будуть мати місце і в практичному житті фермерів, в майбутньому їм вдасться створити нові селективні засоби контролю чисельності колорадського жука, засновані на застосуванні мікроорганізмів і патогенних грибів.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button