Здоров'я

Звичайний аспірин блокує смертельну хворобу

Вчені США виявили, що невеликі дози аспірину здатні блокувати формування амілоїдних бляшок в тканинах мозку. Зараз ця закономірність підтверджується лише на дослідах з мишами, але є підстава думати, що вона працює з людьми.


Нагадаємо, що так звані «бляшки», які формуються в тканинах мозку, — це небезпечне скупчення пептидів бета-амиілоїдів, що провокують розвиток хвороби Альцгеймера. Фахівці припустили, що якщо аспірин в невеликих дозах активує лізосоми, то ті, у свою чергу, “допоможуть” клітинам перетравлювати потрібні поживні речовини і одночасно знищити зайві внутрішні структури. Крім того, учені запідозрили, що лізосоми можуть перешкодити виникненню нових амілоїдних бляшок.

Щоб підтвердити або спростувати ці припущення, американці провели експерименти на нездорових мишах, схильних до швидкого накопичення бета-амілоїду A-42 (це основа амілоїдних бляшок). І протягом 30 днів гризунів «підгодовували» невеликими дозами аспірину.

Результат справив враження на експериментаторів. З’ясувалося, що аспірин прямо діє на клітини мозку, стимулюючи процеси «очищення» тканин від скупчень різних небезпечних пептидів.

Є думка, що схожими властивостями, можливо, володіють і деякі інші ліки. Зокрема – гемфіброзил, який традиційно застосовують для зниження рівня ліпідів у крові.

Однак якщо говорити про можливе застосування в майбутньому такого методу профілактики і лікування Альйгеймера, то аспірин, ймовірно, краще, оскільки він дешевший у виробництві і викликає помітно менше побічних ефектів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button