Здоров'я

Регулярне вживання кави дозволяє жити довше

Регулярне вживання кави корисне для здоров’я більшості людей, повідомляють вчені з Единбурзького університету у своєму науковому огляді. За словами експертів, напій приносить здоров’ю людей набагато більше користі, запобігаючи різним хворобам, ніж шкоди.

Дослідницька група розглянула всі наявні дані про споживання кави, об’єднавши результати 201 опублікованої роботи. Фахівці виявили, що вживання кави надає виражений позитивний вплив на проблеми з серцем, знижуючи ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 15% і зменшуючи ймовірність серцево-судинної смерті на 19%. Кава також знижує ризик розвитку раку печінки на 34%, а раку кишечника – на 17%, але, мабуть, збільшує ризик розвитку лейкемії, лімфоми та раку легенів.

Любителі кави також мають 36%-ву ймовірність зниження ризику розвитку хвороби Паркінсона і 27%-ву ймовірність зниження ризику розвитку хвороби Альцгеймера. Вчені виявили, що люди, які пили більше 3-4 чашок в день, не мали яких-небудь додаткових переваг від вживання напою, тому ця кількість є оптимальною для здоров’я.

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів радить людям пити не більше 4 філіжанок кави в день, оскільки перевищення цієї дози може викликати безсоння, порушення серцевого ритму або серцевої недостатності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button