Людина

Дружба уповільнює старіння мозку

Група вчених з Північно-Західного університету в США встановила, що дружба і доброзичливі відносини з людьми дозволяють істотно знизити темпи старіння мозку.


В експерименті брало участь 31 людей у віці від 80 до 96 років з видатними когнітивними здібностями та 19 їхніх однолітків зі середньостатистичними показниками мозкової діяльності. Вчені просили добровольців запам’ятати і назвати 15 показаних їм об’єктів. В результаті дослідження з’ясувалося, що учасники першої групи набагато краще впоралися з цим завданням.

Після цього всі випробовувані повинні були заповнити анкету. Зокрема, вони відповідали на питання про свої соціальні зв’язки, про ставлення до самих себе та навколишній світ, про цілі в житті.

Вчені виявили закономірність: чим більше друзів було в тестованого і чим тепліше було їхнє спілкування, тим краще доброволець справлявся із завданням. При цьому дослідники відзначили, що ясність розуму залежить від декількох факторів відразу: здоровий спосіб життя, харчування, сфера діяльності, рівень соціальної взаємодії з іншими людьми та ставлення до самого себе.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button