Екологія

Звичайний антибіотик сповільнив загадкову хворобу коралів

Нанесення звичайного антибіотика на корали тимчасово запобігає руйнуванню тканин.

E.N. Shilling, I.R. Combs and J.D. Voss / Scientific Reports

Недалеко від Флориди корал, заражений хворобою втрати кам’янистої коралової тканини (Stony coral tissue loss disease, SCTLD), став відчувати себе краще після лікування амоксициліном. Смертельна хвороба, в кінцевому підсумку, з’явилася знову, і вчені продовжують пошук її причин.

«Лікування антибіотиками дає коралам перепочинок, – говорить дослідник коралів Ерін Шилінг з Океанографічного інституту гавані Атлантичного університету Флориди в Форт-Пірс. – Це призупиняє ураження».

Дайвери виявили зараження SCTLD на рифах недалеко від Маямі в 2014 році. Хвороба, що характеризується білими ураженнями, які швидко роз’їдають тканини коралів, поширюється майже по всьому Великому Флоридському рифу, довжина якого становить 580 кілометрів. В останні роки SCTLD поширилася і на рифи Карибського моря.

Поки вчені шукають причину хвороби, вони намагаються лікувати ураження методом проб і помилок. Два багатообіцяючих методи – нанесення хлорованої епоксидної смоли або пасти амоксициліну на інфіковані ділянки.

У квітні 2019 року Шилінг і його колеги виявили 95 уражень на 32 колоніях зірчастого корала (Montastraea cavernosa) біля східного узбережжя Флориди. Вчені зробили борозни в коралах навколо уражених ділянок, потім заповнили їх пастою з антибіотиком і хлорованою епоксидною смолою. Ці складники були нанесені і на самі уражені ділянки. Спостереження тривали 11 місяців.

Приблизно через три місяці близько 95 відсотків інфікованих тканин коралів, оброблених амоксициліном, зажили. Але подібне одноразове лікування не запобігає появі нових уражень.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button