Земля

Вчені знайшли дивні організми, які “ховалися” на острові-вулкані

Виверження 2022 року поклало край дослідженню острова, проте вчені встигли знайти і вивчити незвичайну групу бактерій. 

Нове дослідження показало, що на острові Хунга Тонга-Хунга Хаапай поблизу королівства Тонга мешкали унікальні форми життя. Однак найбільше в XXI столітті виверження вулкана повністю знищило його.

Примітно, що сам острів з’явився в Тихому океані через вулканічну активність в 2014 і 2015 роках. Його коротке семирічне існування дало вченим рідкісну можливість вивчити, як життя розвивається на нових землях. Але торішнє виверження знищило як сам острів, так і організми, які жили там.

Згідно з новим дослідженням, вчені сильно здивувалися тому, що виявили. Замість сімейств бактерій, які, як вони очікували, першими колонізують острів, біологи знайшли дивну групу мікробів «родом з глибокого підземелля». Свої висновки вони опублікували в журналі mBio.

Для дослідження вчені зібрали 32 зразки ґрунту з різних поверхонь без рослинності – від рівня моря до вершини кратера острова висотою 120 м.

“Ми не побачили того, що очікували”, – пояснює Нік Драгон, провідний автор дослідження та докторант кафедри екології та еволюційної біології Університету Колорадо. – Замість ціанобактерій, типових ранніх колонізаторів, ми знайшли унікальну групу бактерій, які метаболізують сірку і атмосферні гази».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button