Главная / Ґаджети / Акумулятори ґаджетах стануть безпечнішими

Акумулятори ґаджетах стануть безпечнішими

Група дослідників з Сінгапуру вважає, що в майбутньому такі популярні літій-іонні акумулятори стануть більш безпечними в експлуатації.

fde712c5a6156fa9c1682e190644b4f3

На сьогоднішній день елементи живлення вже оснащені чіпом, який відслідковує напругу, температуру і величину заряду. У разі перегріву, система сповіщає користувача про небезпеку, наприклад, після довгого перебування на сонці на дисплеї iPhone висвічується попередження. Однак існуючий чіп не здатний виявляти в акумуляторі несправності, що можуть призвести до небажаних наслідків, наприклад, займання через хімічну реакцію або виходу з ладу через втрати ємності при зберіганні. Вчені з Сінгапурського Інституту енергетичних досліджень під керівництвом професора Рашида Язами розробили покращений чіп, який в реальному часі здійснює максимально точний моніторинг стану літій-іонного акумулятора.

Мікропроцесор використовує спеціальний алгоритм, заснований на вимірах електрохімічної термодинаміки. Користувач зможе відслідковувати показники чіпа, або система сама його сповістить про загрозу виходу з ладу акумулятора або одного з кількох акумуляторів, що використовуються, наприклад, у літаках чи електокарах.

Професор Язами відомий у всьому світі фахівець. У свій час він винайшов графітовий анод, який донині використовується в літій-іонних батареях, так що до його думки прислухаються в науковому співтоваристві. Розробкою вдосконаленого чіпа займаються вже протягом п’яти років, і зараз вона перейшла у фазу підготовки фінального продукту.

Джерело: gizmag.com

Натхнення: 24gadget.ru

 

 
comments powered by HyperComments