Главная / Авто / Безпілотні таксі виїхали на дороги

Безпілотні таксі виїхали на дороги

Uber почав перевозити пасажирів у самокерованих машинах в Піттсбурзі

Сервіс для виклику автомобілів Uber оголосив про офіційний початок роботи самокерованих автомобілів в Піттсбурзі, США. Компанія буде направляти такі машини на замовлення від 1 тисячі «найбільш лояльних користувачів». При цьому в кожному автомобілі з міркувань безпеки буде присутній водій, який буде контролювати хід поїздки.

З усієї гами машин з автопілотом Uber вибрав самокеровані автомобілі Ford з гібридним двигуном. Для їзди без допомоги водія вони обладнані 3D-камерами, лазерними (технологія «лидар») і GPS-датчиками для орієнтування на дорозі. До кінця року компанія обіцяє вивести на дороги Піттсбурга сотню безпілотних автомобілів, до легковикам марки Ford додадуться кросовери Volvo.

У Uber кажуть, що цей експеримент дозволить отримати цінний зворотний зв’язок від клієнтів.

Під час демонстрації автомобіль проїхав всього 20 ярдів і зустрів на шляху перешкоду, через яку зупинився: велика вантажівка посеред провулка. У таких випадках машини запрограмовані зупинятися і залишатися в своєму ряду, так що водієві довелося взяти керування на себе і обігнути вантажівка, — пишеться в повідомленні.

«Ми швидко вчимося», — пояснив технічний директор піттсбурзького підрозділу Uber Раффі Крикорян. Безпілотні автомобілі поки не вміють виконувати правий поворот на червоне світло, що викликає роздратування у пасажирів та водіїв машин, наступних за ними. У Uber обіцяють, що скоро виправлять цей недолік.

У компанії уточнили, що в перший час безпілотні машини обслуговуватимуть не все місто. У Uber розраховують, що такі автомобілі почнуть виконувати поїздки в аеропорт протягом декількох місяців, а протягом року почнуть приїжджати на виклики по всьому місту. Uber вважає, що самоврядні машини дозволять знизити кількість аварій, а також звільнити в містах паркувальні місця.

Варто відзначити, що шведи з «Вольво» теж запускають свою програму тестування машин-безпілотників, але не в таксі. А Uber став вже другим сервісом у світі, який запустив безпілотні таксі. До нього сінгапурська компанія nuTonomy випустила на вулиці самоврядні електромобілі Renault Zoe і Mitsubishi i-MiEV.

Натхнення: greenevolution.ru

 

 
comments powered by HyperComments