Главная / Авто / Електромобілі стануть джерелами енергії

Електромобілі стануть джерелами енергії

Автомобілі на електричній тязі навчать не тільки забирати, а й віддавати енергію в мережу.

Японський автовиробник Nissan та італійська енергетична компанія Enel підписали угоду про спільну розробку системи, яка дозволить власникам електромобілів стати учасниками єдиної енергосистеми. Поки мова йде про електрокар Nissan Leaf.

Ця розробка отримала назву Vehicle-to-Grid (від автомобіля в мережу). Завдяки їй, електромобілі будуть не тільки накопичувати в собі енергію, але й транспортувати її, а також повертати назад у мережу. В даний час вже проводяться випробування окремих елементів цієї системи. Тести повинні показати, наскільки такий підхід може бути корисним для розвитку енергетичного ринку.

Представник європейського відділення Nissan Пол Уіллкокс пояснив, що дане нововведення дозволить перетворити автомобіль з простого засобу пересування в пристрій, який здатний живити електрикою офіс або навіть цілий будинок. Якщо це вийде здійснити, електромобілі стануть частиною єдиної енергетичної системи Європи.

Очікується, що проект може вийти на рівень самоокупності за рахунок того, що зарядка автомобільних акумуляторів буде відбуватися в той час, коли тарифи на електроенергію мінімальні, а у години максимальних тарифів, коли споживання електрики знаходиться на піку, електромобілі будуть його віддавати. Перші випробування системи пройдуть в Данії, потім у Німеччині, Нідерландах та інших країнах Північної Європи.

Натхнення: greenevolution.ru

 

 
comments powered by HyperComments