Здоров'я

Холодні руки: 10 причин

Цілком природно, коли на морозі у вас холонуть руки. Але якщо навіть теплі пальці нагадують бурульки, для цього можуть бути декілька причин.

Хвороба Рейно

Це захворювання — найпоширеніша причина холодних пальців, при якій звужуються кровоносні судини при низьких температурах або стресі. У момент кризи пальці можуть біліти, опісля синіти через зменшення або перерване кровопостачання. З розширенням судин пальці набувають червоний відтінок. Криза супроводжується онімінням або, навпаки, сильним болем. На щастя, це порушення більше неприємне, ніж небезпечне. Прості заходи профілактики — теплий одяг, рукавички або рукавиці і уникнення сильного емоційного стресу — достатні для запобігання кризи.

Аутоімунні захворювання

Іноді інше захворювання може спровокувати хворобу Рейно. Вовчак, при якому імунна система атакує власні тканини; склеродермія, що призводить до ущільнення і рубцювання шкіри і сполучних тканин; ревматоїдний артрит та інші аутоімунні захворювання. При початку лікування першопричинного захворювання, симптоми хвороби Рейно, як правило, проходять.

Гіпотиреоз

Нерідко холодні пальці є результатом зниженої функції щитовидної залози — «термостата» організму. При цьому порушення більшість процесів в організмі сповільнюються, і з’являються такі симптоми, як втома, запори, набір ваги і постійне відчуття холоду. Найчастіше гіпотиреоз спостерігається у жінок старше 50.

Порушення циркуляції крові

Саме це порушення найчастіше підозрюють при холодних пальцях. Ослаблене кровопостачання виникає при слабкій активності серця, поганому кровотоку (при холестеринових бляшках, які звужують артерії і капіляри) або інших причинах. Кінцівки, будучи найбільш віддаленими від серця частинами тіла, відчувають при цьому максимальний ефект ослабленого кровотоку.

Анемія

Причиною анемії є знижена кількість червоних кров’яних тілець або гемоглобіну в крові. У результаті скорочується насичення крові киснем. Виною тому може бути нестача заліза в організмі, втрата крові (наприклад, при сильній менструальній кровотечі, виразках і т. д.), деякі форми раку і порушення травлення (наприклад, при хворобі Крона). Крім холодних рук анемія супроводжується почуттям втоми, головними болями, запамороченням, браком дихання, блідою шкірою. В більшості випадків симптоми анемії, викликаної дефіцитом заліза, проходять при його заповненні.

Дефіцит вітаміну В12

Вітамін В12, що зустрічається в м’ясі, птиці, яйцях, молоці та інших молочних продуктах — вкрай важливий для формування червоних кров’яних тілець. Нестача цього вітаміну може призвести до скорочення їх числа і, як наслідок, анемії. Дефіцит вітаміну В12 часто зустрічається серед вегетаріанців, веганів і людей старше 50, у яких погіршується засвоєння цього вітаміну. Те ж саме стосується людей, які страждають на хворобу Крона. Звичайний аналіз крові може виявити, чи є дефіцит вітаміну В12 причиною холодних пальців. Якщо це так, допомогти можуть добавки, що містять цей вітамін.

Знижений тиск

Знижений тиск може залежати від багатьох причин, включаючи зневоднення, втрату крові, прийом певних препаратів та ендокринні захворювання. При низькому артеріальному тиску надходження крові до кінцівок скорочується, концентруючись на внутрішніх органах. Якщо ви помічаєте інші симптоми зниженого тиску, такі як запаморочення, розмитий зір, втома, нудота і слабкість, повідомте про це свого лікаря.

Стрес і тривожність

Стрес негативно позначається на багатьох частинах тіла, і пальці — не виняток. При хронічному стресі або тривожності, організм переходить в критичний стан. Підвищується рівень адреналіну, і в результаті кровоносні судини в кінцівках звужуються, залишаючи пальці холодними. Контролювання рівня стресу може зняти цей симптом.

Лікарські препарати

Причиною холодних пальців можуть бути і ліки, які ви приймаєте. Безліч медикаментів викликають звуження судин, особливо артерій, що веде до хвороби Рейно. Ці препарати містять бета-блокатори, ліки проти мігрені і безрецептурні протинабрякові засоби. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем або фармацевтом, що дізнатися, чи не є прийняті вами ліки причиною холодних пальців.

Куріння

До безлічі негативних результатів куріння можна додати і холодні руки: нікотин змушує кровоносні судини звужуватися, а також сприяти накопиченню бляшок на їх стінках, що, в будь-якому випадку, зменшує кровопостачання кінцівок.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button