Екологія

Всі дахи Дубая покриють сонячними панелями

Найбільше місто Об’єднаних Арабських Еміратів — Дубаї, має намір до 2050 року стати одним зі світових лідерів в області екостыйкосты. У зв’язку з цим влада емірату прийняли нову енергетичну стратегію, в рамках здійснення якої на дахах всіх будівель з’являться сонячні панелі.

За словами еміра Дубая Мохаммеда ібн Рашид аль-Мактума, який займає за сумісництвом посади віце-президента і прем’єр-міністра ОАЕ, головною метою стратегії є перетворення міста у світовий центр «зеленої» енергетики. Як заявив шейх, у відповідності з прийнятою стратегією до 2030-на всіх спорудах в Дубаї будуть встановлені сонячні батареї, які будуть здатні генерувати електроенергію.

Передбачається, що реалізація стратегії дозволить створити велику агломерацію, яка стане практично незалежною від традиційних джерел енергії. Стратегія чистої енергії буде здійснюватися до 2050 року. Згідно з документом, у 2020 році близько 7% електроенергії в Дубаї має вироблятися з альтернативних джерел. Ще через десять років цей показник планують збільшити до 25%. І нарешті, до 2050 року частку «зеленої» енергії мають намір довести до 75%.

Емір Дубая зазначив, що завдяки прийнятій стратегії до 2050 року емірат зможе самостійно забезпечувати себе чистою енергією з відновлювальних джерел. Крім встановлення сонячних батарей на дахах об’єктів, стратегія передбачає і створення стійкої моделі збереження енергії, яку в подальшому можна буде експортувати.

Шейх Мохаммед ібн Рашид аль-Мактум підкреслив, що вже в 2050 році Дубай може стати одним зі світових центрів з мінімальним вуглецевим слідом, тому на даний момент величезна увага приділяється можливостям економічного зростання без заподіяння шкоди навколишньому природі та природних ресурсів.

Крім того, на території міста планується також створити спеціальну зону, де будуть зосереджені науково-дослідні центри та компанії, що працюють в області екологічно чистої енергетики. В цілому на реалізацію програми влада емірату витратять близько 27 мільярдів доларів.

У зв’язку з цим можна припустити, що майбутні висотки Дубая будуть будуватися відразу з застосуванням нових технологій, таких як сонячні панелі і енергоефективне скління, яке в подальшому дозволить скоротити витрату енергетичних ресурсів.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button