Авто

MAN: фокус на електричні вантажівки

В майбутньому MAN буде покладатися на електромобілі – дочірня компанія VW вичерпала свої технічні можливості для дизельних приводів.

Вантажівки MAN останнього покоління можуть їздити з будь-яким приводом, в тому числі електричним. Поки що електричні вантажівки від MAN були доступні тільки в невеликих серіях.

MAN і Scania: спільна розробка електричних вантажівок

Як і Scania, MAN є частиною дочірньої компанії VW Traton, в яку Volkswagen об’єднує інші бренди. Traton хоче стати лідером на ринку електричних вантажівок і електронних автобусів. MAN і Scania витягують вигоду зі спільної розробки вантажних автомобілів і виробляючи акумуляторні батареї у VW. Це має скоротити витрати, коли VW і дочірня компанія Audi скоро почнуть масове виробництво електромобілів. MAN Traton реалізує стратегію пропозиції всього модельного ряду від легких комерційних автомобілів до великих вантажівок з електроприводами.

MAN випускає електричну вантажівку eTGM невеликими серіями з кінця 2019 року після успішних практичних випробувань з кількома австрійськими клієнтами. 26-тонна вантажівка призначена для середніх і важких вантажних перевезень і може бути налаштована як рефрижераторний транспортний засіб, зі змінним кузовом і кузовом для напоїв. Він оснащений електроприводом потужністю 264 кВт (359 к. с.) і крутним моментом до 3100 Нм.

Замість дизельної установки під кабіною знаходиться літій-іонна батарея від VW Group, яка забезпечує дальність дії до 200 кілометрів, в залежності від погоди і використання. Щоб переконати клієнтів у перевагах електричної вантажівки MAN надає їм команду, яка проводить аналіз потреб та консультує їх з питань зарядки і управління енергією. MAN також пропонує курси з навчання водіїв, на яких вони можуть ознайомитися з вимогами електричних вантажівок.

Електрифікація може бути досягнута швидше всього в міських розподільних мережах, тому MAN спочатку покладається на неї. На відміну від покупців автомобілів, оператори вантажівок звертають увагу на ціну і купують тільки в тому випадку, якщо покупка дійсно окупається. Сьогодні електромобілі все ще дорожчі від дизельних, і з-за більш низьких експлуатаційних витрат окупаються тільки через кілька років

В умовах інтенсивного дорожнього руху, наприклад, на будмайданчиках дизельне паливо буде використовуватися ще довгий час, вважає бос MAN Йоахім Дріс. У далеких перевезеннях він припускає, що водень або електрика є альтернативою дизельного палива. З 2023/24 року MAN планує випускати електричні вантажівки.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button