Главная / Інтернет / Google почне «доставляти» інтернет за допомогою лазерів

Google почне «доставляти» інтернет за допомогою лазерів

Компанія Google і телекомунікаційний оператор AP State FiberNet розгорнуть в індійському штаті Андхра-Прадеш, де проживає понад 50 мільйонів чоловік, мережу по «доставці» високошвидкісного інтернет-підключення за допомогою технології лазерних променів. Ініціатива пов’язана з урядовим планом забезпечити виходом в Мережу 12 мільйонів домогосподарств, в основному жителів сільських регіонів, до 2019 року.

Починаючи з січня наступного року в Індії почнуть роботу близько 2 тисяч точок атмосферного оптичного зв’язку (FSOC). Проект, повідомили представники Google, спрямований на те, щоб заповнити «критичні розриви в головних точках доступу, таких як стільникові вежі і хотспоти Wi-Fi, які підтримують тисячі людей».

Нагадаємо, що раніше Google активно тестувала експериментальний проект Project Loon запуску у повітря гігантських повітряних куль, які курсували в нижніх шарах стратосфери (на висоті від 20 кілометрів) і роздавали бездротовий Інтернет. Ініціатива спрямована на те, щоб вийти в Мережу можна було навіть у найвіддаленіших точках планети.

В ході випробувань пошуковик тестував FSOC-технологію, передаючи інтернет-з’єднання за допомогою лазера на відстань близько 100 кілометрів між двома кулями. В результаті інженери Google вирішили застосувати ту ж технологію і на землі.

 
comments powered by HyperComments