Главная / Екологія / Лопаті найбільших вітряків в світі розмахнуться на два футбольних поля

Лопаті найбільших вітряків в світі розмахнуться на два футбольних поля

 
 

Міністерство енергетики США доручило Сандійській національній лабораторії сконструювати плаваючі вітротурбіни, лопаті яких досягнуть 200 метрів в ширину.

Найбільші вітряки, розмах лопатей яких досягає 80 метрів, розташовані в Японії (на відстані 20 кілометрів від АЕС «Фукусіма-2»). Вони дають 7 мегават електроенергії.

У США ж зібралися будувати вітрогенератори на 50 мегават. Нову конструкцію оснастять спеціальними елементами, які дозволять без втрат «ловити» сильний морський вітер. Під час шквалів лопатки ротора будуть складатися в напрямку вітру, щоб знизити ризик поломки. На таку конструктивну задумку інженерів надихнули пальми. Під час урагану ці дерева здатні «закривати» свої крони і таким чином витримувати вітер швидкістю до 300 кілометрів на годину.

Успішна реалізація проекту дозволить поширити вітроенергетику в райони планети, які відрізняються підвищеним ризиком ураганів і тайфунів. Поки що проект знаходиться в стадії розробки. Конкретних результатів слід очікувати до кінця 2020-х років, коли міністерство енергетики планує виробляти 20% електроенергії в країні за допомогою вітряних електростанцій.

Натхнення: greenevolution.ru

 
comments powered by HyperComments