Екологія

Найбагатші скупчення тварин і рослин будуть необоротно зруйновані потеплінням

Якщо країни різко не поліпшать виконання зобов’язань зі скорочення викидів вуглецю, взятих відповідно до Паризької угоди по клімату 2015 року, найбагатші на планеті скупчення тварин і рослин будуть необоротно зруйновані глобальним потеплінням.

Аналіз 8 000 опублікованих оцінок ризику для видів показав високу небезпеку зникнення майже в 300 «гарячих точках» біорізноманіття на суші й в морі, якщо температура підніметься на 3 ° C вище доіндустріального рівня, повідомили вчені в журналі Biological Conservation.

Поверхня Землі поки нагрілася на 1 ° C, і Паризька хартія наказує країнам обмежувати потепління на рівні «значно нижче» 2 ° C і 1,5 ° C, якщо це можливо.

Національні зобов’язання по скороченню викидів парникових газів — за умови, що вони будуть виконані — все одно призведуть до того, що до кінця століття, якщо не раніше, температура підніметься набагато вище 3 ° C. Так звані ендемічні види — рослини й тварини, що зустрічаються виключно в певній місцевості — постраждають сильніше за все в умовах потепління.

Від снігових барсів в Гімалаях і морської свині вакіта в Каліфорнійській затоці до лемурів на Мадагаскарі й слонів в Центральній Африці — багато з найвідоміших істот планети зникнуть, якщо людство не скоротить викиди CO2 і метану, запевняють дослідники. Ендемічні наземні види в гарячих точках біорізноманіття майже в три рази частіше страждають від втрат через зміни клімату, ніж більш широко поширена флора і фауна, і в 10 разів — ніж інвазивні види.

Зміна клімату загрожує територіям, переповненим видами, яких немає більше ніде у світі. Ризик того, що такі види зникнуть назавжди, зросте в 10 разів, якщо люди не досягнуть цілей Паризької угоди. При цьому все більше і більше вчених визнають, що обмеження глобального потепління на рівні 1,5 ° C, ймовірно, недосяжно.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments