Екологія

Площа Арктичних льодів стрімко скорочується

Лід в Арктиці продовжує досягати сумнівних рекордів танення майже кожен місяць. Минулий червень не став винятком. Обсяг льоду в Арктиці в червні був нижче попереднього рекордного мінімуму, досягнувши, таким чином, найнижчого червневого значення за всю історію спостережень. Більше того, спад льоду в порівнянні з попереднім «антирекордом» перевищив по площі Великобританію (243 610 кв. км). З середини червня і далі крижаний покрив зникав з середньою швидкістю 74 тисячі кв. км на день.

ab4150f08db43175c8a71fc7b75e4943

Відповідно до цифр Національного центру даних по снігу і льоду, територія, покрита морським льодом, у червні 2016 року в середньому становила 10,6 млн кв. км. Це на 260 тисяч кв. км нижче, ніж у 2010 році, коли був встановлений попередній антирекорд.

«Поки березень — єдиний місяць в 2016 році, коли поширення морського льоду в Арктиці не стало найнижчим (лаври найбільш безльодового березня дісталися першому місяцю весни 2015 року)», — повідомляє останнє дослідження.

Хоча обсяг льоду продовжує опускатися до нових низьких значень, швидкість, з якою він убуває, в червні була нижчою, ніж у попередні місяці. «Повільна втрата снігу на початку червня була результатом значної зміни в циркуляції атмосфери», — йдеться в доповіді.

У той час як крижаний покрив в Арктиці тане, Антарктида, навпаки, переживає приріст льоду. НАСА пояснює те, що відбувається геологією регіону і Південного океану. Дослідники прийшли до такого висновку після сукупного аналізу інформації про водну поверхню, рельєф і глибину океану.

Вчені виявили, що два постійних геологічних фактора — топографія Антарктиди і глибина оточуючого океану — впливають на вітри і океанські течії. Вони, в свою чергу, впливають на утворення морського крижаного покриву і допомагають підтримувати його. В антарктичному покриві морського льоду переважає однорічний морський лід.

Кожен рік морський лід в Антарктиді досягає максимальної площі навколо замерзлого континенту у вересні і зменшується майже на 17 % від максимуму поширення в лютому.

Кнопка «Наверх»