Главная / Технології / Мікроби як альтернативне джерело електроенергії

Мікроби як альтернативне джерело електроенергії

В Інституті медико-біологічних проблем придумали, як отримувати електрику за допомогою спеціальних мікроорганізмів. Дане джерело енергії планується застосувати для космічних досліджень.

03-01-15-foto-600x407-1

Реалії сучасного світу все частіше вимагають пошуку альтернативних джерел енергії. І в останні роки цей напрямок активно розвивається. Особливо гостро питання пошуку нових джерел енергії коштує в галузі космічних досліджень. В Інституті медико-біологічних проблем знайшли досить незвичайне рішення — тут залучили мікроорганізми до виробництва електроенергії.

Раніше стало відомо, що деякі мікроби в процесі своєї життєдіяльності виділяють в навколишнє середовище протони і вільні електрони. У природних умовах ці електрони призводять до утворення води. Однак завдяки деяким технічним хитрощам вдалося «вкрасти» у бактерій такі вільні електрони і передати їх в ланцюг для отримання електрики.

Виглядає незвичайна батарейка наступним чином: невеликий циліндр, усередині якого встановлений анод. Циліндр заселяється бактеріями. Щоб бактерії віддавали електрони, киснь повинен бути відсутній. В результаті поїдання мікроорганізмами живильного середовища виділяються електрони і протони, а також утворюється вуглекислий газ. Електрони потрапляють на анод і течуть до катода по електричному ланцюзі. Так і виробляється струм. Що стосується протонів, то вони проходять через особливу мембрану і направляються в катодну камеру. Якщо до такого ланцюга приєднати прилад з низькою потужністю, він без проблем запрацює.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Безсумнівною перевагою «мікробних» батарей є їх високий ККД. Так, наприклад, електростанції видають в середньому 40% ККД, тоді як елементи живлення на мікроорганізмах здатні видати 90% і навіть 95% ККД. Ну і звичайно, дуже важливо, що розробка відрізняється високими показниками безпеки та довговічності.

Є у даної технології і свої недоліки, головний з них — це низька видавана потужність. Вона обчислюється міліватами, так що для живлення енергоємних приладів точно не підійде. А ось для слабкострумових елементів цілком годиться. Таким чином, батареї на бактеріях хоч і відрізняються високим ККД, але виробляють енергію дуже повільно.

Читайте також: Новий генератор водню працює від однієї пальчикової батарейки

Особлива увага приділяється впровадженню даної інновації в космічній сфері. Подібна «електростанція» вже пройшла випробування на апараті «Фотон». Результати здивували всіх: в умовах невагомості мікроорганізми не просто працювали, а робили це набагато ефективніше, ніж на Землі. Більш того, деякі мікроби не тільки виробляли електрику, але ще й переробляли органічні відходи у воду. Таким чином вирішується відразу кілька проблем: брак електроенергії, води та утилізація відходів.

На даний момент гостро стоїть питання про підвищення ефективності такого джерела живлення. В Інституті генетики та селекції мікроорганізмів вдалося створити штам бактерії, яка виробляє електронів на 30-40% більше. У перспективі — збільшення і цього показника. Можливо, саме «мікробні» джерела живлення дозволять людям здійснювати міжпланетні перельоти.

Натхнення: innoros.ru

 
comments powered by HyperComments