Главная / Земля / Найгірший сценарій глобального потепління названий найбільш імовірним

Найгірший сценарій глобального потепління названий найбільш імовірним

Згідно з висновками нового дослідження, поточні прогнози зміни клімату можуть значно зменшувати швидкість і серйозність глобального потепління. Аналіз моделей, які кліматологи використовують для визначення майбутнього потепління, показав, що менш оптимістичні оцінки більш реалістичні.

«Існує 93-відсоткова ймовірність того, що глобальне потепління до кінця цього століття перевищить 4 °C», — сказав доктор Кен Калдейра, фахівець з атмосфері з Інституту Карнегі. Отримані результати свідчать про те, що Паризька кліматична угода, метою якої є утримання середньої глобальної температури на позначці нижче 2 °C, може бути занадто амбітною.

Кліматичні моделі є найбільш важливим інструментом для вчених, які прагнуть зрозуміти наслідки викидів парникових газів. Вони побудовані з використанням фундаментальних знань про фізику і світовий клімат. Але кліматична система неймовірно складна, в результаті чого з’являються розбіжності з приводу найкращого варіанту моделювання ключових аспектів.

Вчені створили десятки кліматичних моделей, які пророкують ряд різних наслідків глобального потепління, викликаного викидами парникових газів. Ґрунтуючись на сценарії «як зазвичай», при якому викиди продовжать надходити тими ж темпами, прогнози кліматичних моделей варіюються від підвищення температури на 3,2 °C до 5,9 °C.

У новому дослідженні вчені спробували скоротити розкид значень і визначити, які оцінки є більш точними — високі чи низькі.

Доктор Калдейра і його колега доктор Патрік Браун припустили, що найбільш точними моделями будуть ті, які найкраще підходять для моделювання клімату в недавньому минулому. Їх висновок полягав у тому, що моделі з більш високими оцінками, швидше за все, більш точні, причому найбільш ймовірна ступінь потепління на 0,5 °C перевершує попередні мінімальні оцінки.

Інші фахівці з клімату в основному позитивно відреагували на їхні висновки. «Раніше було проведено багато досліджень, які порівнюють кліматичні моделі з минулими вимірами поверхневої температури. Але їх висновки по зменшенню невизначеності в діапазоні майбутніх прогнозів температури були не дуже переконливими», — сказав професор Вільям Колінз.

Дослідження доктора Брауна і доктора Калдейри зосереджено конкретно на моделях потоку енергії від Землі до космосу згідно з вимірами супутників. Вони припускають, що кількість сонячного світла, відбитого від планети хмарами, принаймні глобального потепління буде зменшуватися, збільшуючи масштаб зміни клімату.

«Тепер ми більш впевнені в майбутньому кліматі, але погана новина полягає в тому, що він буде тепліший, ніж ми думали», — сказав професор Коллінз.

«Для досягнення цілей кліматичні угоди повинні забезпечити, щоб глобальне скорочення викидів починалося, як планувалося, в 2020 році і тривало кожний наступний рік», — сказав професор Маслин.

Однак експерти також попереджають, що необхідно бути обережними при прогнозуванні таких складних явищ, як зміна клімату. «Це тільки одна лінія доказів. Інші, засновані на історичному спостереженні потепління, припускають, що моделі з трохи більш холодними прогнозами можуть відповідати реальності найкраще. Перед тим як перейти до висновків, нам потрібно розглянути всі докази», — сказав професор Пірс Форстер.

 
comments powered by HyperComments