Екологія

Палаючі звалища Індії вразили вчених

Вчені з’ясували, де знаходяться одні з найбільш токсичних місць на Землі: величезна кількість шкідливих речовин було виявлено в диму від палаючих придорожніх звалищ сміття в Індії.

9159b09ea31e464882d088d5cfa13d67
За словами Хайді Вріленд з Університету Дьюка в Даремі, коли вчені робили заміри якості повітря поблизу палаючого сміття, детектори показали цілий «букет» забруднювачів. Співавтор дослідження Майкл Бергін зазначив, що одна хвилина, проведена неподалік, еквівалентна дозі токсинів і шкідливих речовин, отриманих людиною за цілий день перебування в забрудненому викидами від промислових підприємств і машин місті.

Вріленд розповіла, що причина такої ситуації — відсутність системи утилізації відходів. Щорічно на планеті виробляється приблизно 2 млрд тонн сміття, більша частина якого в розвинених країнах з відповідною інфраструктурою спалюється на віддалених від поселень звалищах. В Індії сміття накопичується вздовж доріг, поки його не вирішують підпалити, що призводить до сильного забруднення повітря.

Дослідивши аналізи зразків 24 палаючих звалищ сміття в Бангалорі, вчені з’ясували, що у викидах містяться всі можливі токсини, а їх концентрація досягає найвищих меж — вона викликає в кілька сотень разів більше мутацій ДНК на досліджуваних культурах клітин, ніж «стандартне» забруднене повітря. При цьому кожне звалище має свій унікальний «набір» токсинів, що говорить про різні складові сміття.

Вчені вважають, що для зменшення токсичності необхідно спалювати сміття дуже швидко, даючи розгорітися полум’ю як можна сильніше, а також гасити вогонь відразу після згоряння, не допускаючи тлінню і задимленню, коли і відбувається вироблення більшої частини токсичних речовин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button