Земля

«Демографічну бомбу» знешкодили – але прогледіли вибухове зростання числа будинків

Після багаторічних хвилювань з приводу неконтрольованого зростання населення, вчені виявили нову, приховану загрозу планетарного масштабу – вибухонебезпечне зростання кількості домогосподарств. Один великий будинок, де живуть усі чада і домочадці, по всьому світу поступається окремим квартирам, де живуть парочки або одинаки.

Цзіанго «Джек» Лю (Jianguo “Jack” Liu) з Університету штату Мічиган пише, що населення в світі зростає все повільніше і прагне до рівноваги, зате бажання людей жити окремо згубним чином впливає на навколишнє середовище. Адже саме домогосподарство, а не окрема людина, є базовою одиницею споживання.

bahato_budynkiv_450

Більше домогосподарств (окремих будинків і квартир) – більше дерева та інших будматеріалів; більше доріг і машин, більше дворів, магазинів і т.д. Крім того, чим менше людей живе в квартирі, тим більше витрачається води, електрики та інших ресурсів (на душу населення).

Читайте також: До 2100 року населення Землі може перевищити 11 млрд осіб

Вчені підняли дані аж з 1600 року, і виявили, що в багатьох країнах середній розмір домогосподарства скорочується вже багато століть, причому екологічної значимості цього процесу не приділялося належної уваги. У розвинених країнах цей показник впав з 5 (членів сім’ї) в 1893 році до 2,5 в 2013 році. І по всій планеті кількість домогосподарств зростає швидше населення! У нинішньому столітті кількість окремих помешкань на душу населення подвоїться – це ляже жахливим вантажем на навколишнє середовище, навіть якщо людству вдасться звести до нуля зростання народонаселення.

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button