Головна / Людина / Незаміжні жінки більш схильні до ризику смерті від серцевих захворювань

Незаміжні жінки більш схильні до ризику смерті від серцевих захворювань

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Незаміжні жінки схильні до підвищеного ризику розвитку серцево-судинних захворювань, встановили британські вчені. Результати новітнього дослідження були опубліковані в журналі BMC Medicine.

Команда фахівців з Оксфордського університету проаналізувала дані національного дослідження Million Women Study Великобританії за участю понад 1,3 млн. жінок у віці від 50 років і старше без історії серцевих хвороб, інсультів та інфарктів. Жінки повинні були заповнити анкети, які переглядалися фахівцями 3 роки по тому.

Незаміжні жінки більш схильні до ризику смерті від серцевих захворювань

У результаті було зафіксовано 734 626 випадків смерті від серцево-судинних захворювань серед жінок у віці близько 60 років. Середня тривалість спостереження становила 8.8 років. Пізніше ще у 30 747 учасниць з’явилися захворювання серцево-судинної системи, з них 2148 померли від інсульту або інфаркту.

Читайте також: Чому жінкам варто подрімати серед дня?

У ході дослідження вчені враховували і такі чинники ризику розвитку захворювань, як вік, генетична схильність, соціально-економічний статус, спосіб життя, шкідливі звички.

Як виявилося, у заміжніх жінок ризик померти від хвороб серця на 28 % нижчий, ніж у незаміжніх.

«Отримані дані свідчать, що рівень смертності вищий серед незаміжніх жінок», — відзначає доктор Сара Флоуд (Sarah Floud), провідний автор роботи. «Ми припускаємо, що вся справа в реакції організму на розвиток хвороби. Незаміжнім самотнім жінкам складніше впоратися зі стресом і з перебігом хвороби, вони не отримують підтримки, коли сильно потребують її».

Читайте також: Людина може померти від розбитого серця

Вчені планують продовжити дослідження і з’ясувати, чи існує у незаміжніх жінок підвищений ризик смерті з інших причин, наприклад в результаті онкологічних захворювань. Серцево-судинні захворювання становлять основну загрозу жіночому здоров’ю. У США основною причиною смерті у жінок є ішемічна хвороба серця, у тому числі порушення мозкового кровообігу (інсульт).

Жінки різного віку повинні турбуватися про здоров’я серця, хоча чим вони стають старше, тим вище ризик. Також як і при будь-яких захворюваннях, при захворюваннях серця краще завжди проводити профілактику, ніж лікування, так як дві третини жінок, які перенесли серцевий напад, не повертаються до звичайного способу життя.

 
Loading...
comments powered by HyperComments