Людина

20-хвилинний сеанс йоги може зробити вас розумнішими

Навіть один 20-хвилинний сеанс йоги може значно поліпшити когнітивні функції мозку, повідомляють американські вчені з Університету Іллінойсу.

09e932af96203e91341168a7adbf0c20

У дослідженні було встановлено, що швидкість і точність учасників в тестах на робочу пам’ять і гальмуючий контроль – дві функції мозку, пов’язані з можливістю підтримання уваги і збереження та використання нової інформації – покращилися відразу після занять хатха-йогою протягом 20 хвилин.

В експерименті прийняли участь 30 жінок, які протягом 20 хвилин займалися йогою, використовуючи різні пози, які включали ізометричне скорочення і розслаблення різних груп м’язів, а також регулювання дихання. Сеанс завершився медитативною позою і глибоким диханням. Учасниці виконали серію аеробних вправ, ходячи або бігаючи на біговій доріжці протягом 20 хвилин. Фахівці були здивовані, побачивши, що жінки показали більше поліпшень в реакції і точності при вирішенні пізнавальних завдань після практики йоги, ніж після аеробних вправ, після яких учасниці не продемонстрували жодних істотних поліпшень в робочій пам’яті.

За словами фахівців, практика йоги допомагає активізувати розумові ресурси і обробляти інформацію більш швидко і ефективно, ніж виконання аеробних вправ. Крім того, медитація і дихальні вправи, як відомо, зменшують занепокоєння і стрес, що, в свою чергу, може поліпшити результати деяких когнітивних тестів.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button