Людина

П’ять признаків щастя

З давніх часів люди шукають відповідь на питання, що таке щастя? Сократ вважав, що щасливий той, чиї думки чесні. Римський філософ Боецій вважав, що щастя – це стан досконалості, досягнуте поєднанням всіх благ. А британський філософ Мілль Джон Стюарт стверджував, щоб бути щасливим, людина повинна мати мету.

У наші дні багато мислителів так само стурбовані проблемою щастя. Наприклад, спеціаліст з позитивної психології Бен-Шахар вивчає цей феномен вже багато років, і навіть розробив свій архетип щастя. Якщо узагальнити сучасні психолого-соціологічні дослідження, то можна помітити, що всі щасливі люди щасливі однаково.

Пропонуємо вашій увазі п’ять речей, що характеризують щасливих людей.

Все цінне – в тобі

Багато хто плутає щастя з гедонізмом, уявляючи щасливу людину ту, яка безтурботно лежить на піщаному пляжі в оточенні сексуальних блондинок, попиває коктейлі і слухає шум прибою. Однак, як показує життя, пусті задоволення швидко набридають, тому для щастя набагато важливіше евдемонізм.

Евдемонізм (від грец. «Процвітання, блаженство») – це філософська течія, в основі якого прагнення до досконалості і постійний саморозвиток. У Стародавніх греків було поняття «демон», під ним мався на увазі не злий дух, а скоріше егрегор, що володіє безсмертям і силою. Вважалося, що при народженні кожна людина отримує особистого демона і протягом життя повинна максимально реалізувати його.

Сьогодні особистісне зростання і саморозвиток – центральні поняття сучасного евдемонізма. Постійна робота над собою приносить набагато більше щастя, ніж гедоністське потурання своїм бажанням.

Мої плани – щастя

Люди часом роками роблять те, що їм не подобається, – ходять на ненависну роботу, живуть з нелюбимими людьми. Проведіть експеримент: спробуйте протягом декількох днів записувати все, чим займаєтися. Ви будете вражені, скільки в цьому списку непотрібних, а головне – справ, які не приносять користі.

Щасливі люди постійно «сканують» своє життя на предмет якорів, що тягнуть їх на дно. Вони легко змінюють роботу, рвуть і налагоджують відносини, тому що в їхніх планах – щастя, і немає часу розтрачуватися на негатив.

Якби …

«Я б був щасливий, якби зміг влаштуватися на іншу роботу / схуднути / переїхати / знайти другу половинку …» – такі міркування дуже небезпечні. Це пастка, що замикає багатьох людей в порочному колі абстрактних фантазій і гірких життєвих розчарувань. Хотіли б щастя, та «б» заважає.

Від людей по-справжньому щасливих ви ніколи не почуєте подібного ниття. Вони тверезо оцінюють свої можливості і не чекають від долі більшого, ніж в змозі взяти.

Скажи мені, хто твій друг

Людина – істота соціальна, і відчуває себе добре, коли активно і успішно комунікує з безліччю інших людей. При цьому щасливі й нещасні люди по-різному підходять до спілкування: у перших, як правило, є кращі друзі, зв’язок з якими підтримується протягом довгих років, а у других – лише знайомі, з якими максимум можна разом сходити в кіно.

Ліцензія на щастя

Релігією і побутовою культурою постійно культивується ідея людської порочності. Нам в дитинстві роблять «щеплення» провини і примушують відчувати себе постійно комусь чимось зобов’язаним. Як можна прагнути до насолод, якщо у світі стільки горя?
Але щасливі люди не задаються цим безглуздим питанням – вони просто виписали собі безстрокову ліцензію на щастя і насолоджуються кожним моментом життя.

Натхнення: lifehacker.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button