Головна / Людина / Почуття гумору — це різновид психічного розладу

Почуття гумору — це різновид психічного розладу

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Комікам вдається розсмішити публіку, оскільки вони володіють особливими психологічними рисами, зокрема мають високий рівень схильності до інтровертизму або екстравертизму, такого висновку дійшли всюдисущі британські учені у своєму новітньому дослідженні, опублікованому в журналі Psychiatry.

komik

Учені давно звернули увагу на те, що креативність людей в мистецтві і здатність людей до наукових відкриттів безпосередньо пов’язана з душевним здоров’ям. Як виявилося, у коміків під час жартів активізуються ті ж елементи мозку, що і при психічних розладах, таких як шизофренія або маніакально-депресивний психоз.

«Певні риси характеру, необхідні для того, щоб вдало жартувати, вражаюче схожі на ті, що відрізняють мислення людей з психозами», — коментує професор Гордон Клеридж (Gordon Claridge) з Оксфордського університету, провідний автор роботи. «Проте, незважаючи на те, що психоз може бути шкідливим для гумору, він може підвищити здібності людини мислити нестандартно. А маніакальне мислення може допомогти людині з’єднати різні ідеї для створення нового, оригінального і дуже смішного поєднання».

В ході дослідження вчені вивчали 523 комедіантів (404 чоловіки і 119 жінок) з Австралії, Великобританії і США. У експерименті також взяли участь 364 акторів інших жанрів і 831 представник нетворчих професій.

Усі учасники проходили онлайн опитування для виявлення психотичних рис особи. Питання були розділені на чотири розділи: незвичайні переживання (віра в телепатію і паранормальні явища), когнітивна дезорганізація (трудність в зосередженні думок), інтровертивна ангедонія (неможливість відчувати соціальні і фізичні задоволення), імпульсивні невідповідності (схильність до імпульсивної, асоціальної поведінки).

В результаті було виявлено, що у гумористів усі психотичні риси були виражені значно яскравіше, ніж у інших учасників. Крім того, коміків відрізнило поєднання інтровертного стану (ангедонії) з екстравертною імпульсивністю.

«Найчастіше коміки трохи замкнуті, здебільшого вони — інтроверти, які не завжди хочуть спілкуватися, і їх комедійність представляє собою свого роду метод самолікування», — відзначає професор Клерідж.

При цьому вчені підкреслюють, що дане дослідження швидше прояснює відмінності між артистами різних жанрів, ніж подібності між коміками і людьми, страждаючими різними формами психозів.

 
comments powered by HyperComments