Людина

В хребті жінки зросла гніздо паразитів

Лікарі виявили у хребетному стовпі 35-річної жительки Франції гроно цист собачого стрічкового хробака, через які пацієнтка втратила здатність ходити.

В позвоночнике женщины выросло гнездо паразитов: омерзительная находка

Згідно статті, опублікованій в четвер в журналі New England Journal of Medicine, стрічковий черв’як, який зазвичай заражає рогатій худобі і собакам, викликав справжній шок у 35-річної жінки з Франції. Три місяці її мучили слабкість в м’язах і схожі на блискавку утворення, з’являлися і пропадали на обох ногах. У результаті лікарі з’ясували, що виною тому були величезні паразити, які оселилися в її хребті!

До того часу, як жінка дісталася до відділення невідкладної допомоги, їй було вже дуже важко зберігати вертикальне положення. Огляд виявив значну м’язову дистрофію, і спочатку медики підозрювали, що мають справу з якоюсь інфекцією. Але після МРТ все встало на свої місця: винуватцем виявилося велике ушкодження середньої частини хребта.

Після видалення 9-го хребця і заміни його імплантом стало видно, що в ураженій зоні містяться личинкові цисти собачого стрічкового хробака, відомого як Echinococcus granulosus. Як випливає з назви, черв’як зазвичай поселяється в чотириногих тварин, хоча іноді його господарем стають і люди. З первинного господаря собаки — яйця можуть потрапити до будь-якої вторинної, будь то вівці, кози, свині та інші тварини. Опинившись в тонкій кишці, яйце закріплюється і розвивається до цисти, які потім відриваються і разом з потоком крові подорожують по організму, прикріплюючись до інших органів і там продовжуючи рости. Вони чекають, поки яка-небудь собака не з’їсть уражені цистами тканини — і цикл починається заново.

Однак у випадку з людьми цей процес зазвичай заходить в глухий кут з очевидних причин. Але цисти все ще можуть завдати серйозної шкоди: як правило, вони вражають печінку і легені, а в цьому винятковому випадку і зовсім проникли в центральну нервову систему і кістки. Вони можуть пробути там довгі роки, перш ніж носій почне відчувати перші ознаки нездужання. На щастя, для мешканки Франції історія закінчилася добре: після 9 місяців реабілітації і курсу противопаразитичних препаратів вона знову змогла встати на ноги.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button