Главная / Земля / Скільки важить техносфера Землі?

Скільки важить техносфера Землі?

У спробах виміряти ступінь впливу людства на планету вчені виміряли загальну вагу всього того, що нам потрібно для підтримання нашого рівня життя, і всього того, що ми викидаємо у сміття.

c2e9ae377b1700edf66118c2e432443c

Через широке розповсюдження терміна «Антропоцен» — епохи в історії Землі, яка характеризується максимальним впливом людини на навколишнє середовище — дослідження нашої техносфери стало цілком логічним наступним кроком.

Вчений з університету Дьюка Пітер К. Хафф сформулював термін у 2014 році для опису шару на Землі, створеного з «взаємопов’язаних мереж зв’язку, транспорту, бюрократичних та інших систем, що діють завдяки переробці викопного палива та інших енергетичних джерел».

Група дослідників під керівництвом геологів Яна Залашевича, Марка Уїлльяма і Коліна Уотерса вважає, що техносфера — це по суті той ступінь, в якій ми переробили планету. У статті, опублікованій в журналі Anthropocene Review, вони підрахували, що вага техносфери дорівнює 30 трильйонів тонн — тобто приблизно по 50 кг на квадратний метр земної поверхні, якщо розподілити її рівномірно.

Ця вага, за формулюванням вчених, включає «всі структури, що люди створили для підтримки власного життя — будинки, фабрики, ферми, шахти, дороги, аеропорти, морські порти, комп’ютерні системи, а також весь сміття і непотріб»

Вони також вважають, що релікти нашого багатого на матеріали стилю життя — наші дрібнички, книги і пляшки — утворюють в майбутньому «техновикопні», за яким наші нащадки зможуть датувати і вивчити епоху Антропоцену. Вони також вважають, що якщо класифікувати ці «техновикопні» так, як зараз класифікуємо звичайні копалини, то різноманітність технологічних скам’янілостей у багато разів перевищить біологічне різноманіття копалин за всю історію людства.

 
comments powered by HyperComments