Земля

Вчені підтвердили, що елементи для зародження життя на Землю доставили комети

Вчені виявили фосфор і фтор у твердих частинках пилу, зібраних з комети 67P / Чурюмов – Герасименко. Це відкриття вказує на те, що всі найважливіші елементи, необхідні для життя, могли бути доставлені на Землю за допомогою комет.

Image by Rolando Marin from Pixabay

Вчені з Університету Турку, Фінляндія, виявили фосфор і фтор у твердих частинках пилюки, зібраних з внутрішньої коми космічного об’єкта 67P / Чурюмов – Герасименко. Ця комета обертається навколо Сонця за 6,5 років.

Частинки пилу були зібрані за допомогою COmetary Secondary Ion Mass Analyzer (COSIMA). Інструмент перебував на борту космічного корабля Rosetta Європейського космічного агентства (ЄКА). Місія відстежувала комету на відстані декількох кілометрів в період з вересня 2014 року по вересень 2016 року. Інструмент COSIMA збирав частинки пилу в безпосередній близькості від комети. Частинки були сфотографовані і виміряні за допомогою мас-спектрометра. Всі кроки контролювалися з Землі.

Це перший випадок, коли необхідні для життя CHNOPS-елементи виявлені у твердій кометній речовині.

Акронім CHNOPS, розшифровується як Carbon (вуглець), Hydrogen (водень), Nitrogen (азот), Oxygen (кисень), Phosphorus (фосфор) і Sulfur (сірка). Це шість найбільш важливих хімічних елементів, чиї ковалентні комбінації складають більшу частину біологічних молекул на Землі.

Про вуглець, водень, азот, кисень та сірку повідомлялося в попередніх дослідженнях команди COSIMA. Виявлення фосфору і фтору підтверджує теорію про комети, згідно з якою ці об’єкти доставили життєво важливі елементи на ще молоду Землю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button