Земля

Передбачене поява гігантської зони смерті

Вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень і Університету штату Луїзіана в США спрогнозували появу в Мексиканській затоці однією з найбільших безкисневих зон в історії. Вона виникне через розмноження крихітних водоростей і приведе до загибелі риби та інших морських істот. Про це повідомляє видання Science Alert.

Причиною виникнення мертвої зони є стік води, що містить високу концентрацію добрив з сільськогосподарських угідь. Надлишок поживних речовин, потрапляючи в струмки і річки, переноситься в затоку, де викликає буйний ріст водоростей. Після цього останні загинуть, опустяться на дно і почнуть розкладатися, поглинаючи з морської води кисень. В результаті риба задихнеться або покине затоку, залишивши рибалок без улову і засобів до існування.

Площа безкисневої плями може досягти площі штату Нью-Джерсі і охопить 20-22,5 тисячі квадратних кілометрів. Це набагато вище середнього показника за п’ять років, рівного 15,5 тисячі квадратних кілометрів.

Мертві зони, або зони кисневого мінімуму, зустрічаються на глибині 200-800 метрів і зазвичай виникають в результаті потепління води і збільшення концентрації органічних речовин. При цьому комп’ютерні моделі пророкують подальше зниження рівня кисню у Світовому океані протягом поточного сторіччя і збільшення кількості зростальних мертвих зон.

Кнопка «Наверх»