Земля

Потужне виверження вулкана показали зі супутника. Він активний більше 90 років (фото)

Європейське космічне агентство показало, як вивергає вулкан в Італії. Перед публікацією знімок обробили.

Вулкан на італійському острові Стромболі вивергає рано вранці в неділю, випустивши величезний шлейф диму і потоки лави, які вилилися в море. Супутник місії Copernicus Sentinel-2 зробив знімок наслідків менш ніж через п’ять годин після цієї події.

Виверження викликало часткове обвалення тераси кратера, за яким послідували великі потоки лави, що тягнуться до моря. Також з’явилися величезні стовпи диму, які піднялися на кілька сотень метрів над вулканом. Італійські відомства з цивільного захисту підвищили рівень небезпеки з жовтого до оранжевого, оскільки “ситуація з посиленим дисбалансом вулканів зберігається”.

Автори та права: містить змінені дані Copernicus Sentinel (2022 р.), оброблені ЄКА, CC BY-SA 3.0 IGO

Європейське космічне агентство показало зображення Sentinel-2, яке обробили, щоб показати події в істинному кольорі. Вчені використовували короткохвильовий інфрачервоний канал, щоб виділити новий потік лави. Місія Sentinel-2 заснована на сузір’ї двох ідентичних супутників. Кожен оснащений інноваційним широкосмуговим мультиспектральним формувачем зображень високої роздільної здатності з 13 спектральними діапазонами. Обладнання дозволяє спостерігати за змінами в грунті і рослинності.

Вулкан Стромболі знаходиться на самому північному острові еолійського архіпелагу і знаходиться недалеко від північного кордону Сицилії. Він активний останні 90 років.

Зображення в повному дозволі можна подивитися за посиланням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button