Главная / Екологія / В льодовиках, що тануть виявили ядерну загрозу

В льодовиках, що тануть виявили ядерну загрозу

 
 

Дослідники з Йоркського університету в Канаді з’ясували, що глобальне потепління може призвести до вивільнення ядерних відходів, захоронених у гренландських льодовиках. Виявилося, що танення льодів сприяє виходу на поверхню похованої під товстим шаром снігу військової бази Camp Century. Стаття вчених опублікована в журналі Geophysical Research Letters.

d700e8f86c245553be41e56158de7d84
Camp Century була побудована в рамках секретного американського проекту «Крижаний хробак» (Project Iceworm). Планувалося провести систему тунелів в крижаному щиті Гренландії і розмістити в ній кілька сотень ядерних ракет. Однак незабаром проект був закритий, військова база виведена з експлуатації, а її інфраструктура та відходи, включаючи радіоактивні та хімічні речовини, що залишилися похованими під товщею льоду. Однак, як показало дослідження, глобальне потепління може призвести до того, що частина льодовикового покриву, яке оточує Camp Century, розтане.

Вчені проаналізували військові документи і виявили, що на базі зберігається приблизно 200 тисяч літрів дизельного палива і 240 тисяч літрів стічних вод. Останні можуть містити поліхлоровані біфеніли, а також радіоактивну охолоджуючу рідину з ядерного генератора, який постачав Camp Century електроенергією. На думку дослідників, ці відходи становлять небезпеку для навколишнього середовища, оскільки вони можуть потрапити в океан і вплинути на морські екосистеми. Результати моделювання кліматичних змін вказують на те, що інтенсивне танення льодовика почнеться приблизно в 2090 році.

 
comments powered by HyperComments