Екологія

Зміна клімату в Італії в 2 рази погіршило збір меду

2019 рік став по-справжньому чорним для бджолярів Італії, де непередбачувана погода призвела до того, що в країні був найгірший збір меду за всю історію. В цілому в Італії відзначають погіршення зборів меду вже 7 років поспіль, повідомляє Local Italy.

Сільськогосподарська профспілка Італії Coldiretti підрахувала, що в 2019 році було зібрано майже вдвічі менше меду у порівнянні з 2018 роком. Збільшення використання пестицидів і сувора погода зачіпає цілі екосистеми, включно бджіл і рослини.

Зміна клімату завдала шкоди популяції бджіл в Європі, зокрема в Італії, де комахи-запилювачі мають вирішальне значення для виробництва продуктів харчування. Цвітіння акації, джерела одного з найкращих видів меду, було особливо убогим, а збільшення вмісту вуглекислого газу в атмосфері негативно вплинуло на вироблення нектару. Італійські зими в цілому стали м’якшими і коротшими, в 2019 році настала рання тепла весна, за якою пішли зливи і раптове повернення до більш низьких температур протягом травня.

Видався настільки складний рік, що бджоли можуть робити тільки мінімальну кількість меду, якого недостатньо навіть для виживання. Бджолярам доводиться годувати колонії бджіл штучними сиропами, щоб зберегти рої. Бджоли також масово отруюються добривами та іншими хімікатами. У багатьох рослин був незмінний щорічний життєвий цикл на протязі тисячоліть. Зміни клімату і нетипові опади створили проблеми: оптимальної кількості пилку і нектару вже немає.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button