Главная / Поради / Як прибрати горб на шиї

Як прибрати горб на шиї

 
 

Як тільки не називають горб на шиї. Це і «соляна шишка», і «бізоній ріг», і «горб вдови». Як би це захворювання не називалося, позбутися від нього хочуть всі жінки.

29-06-16-foto-600x338-1

Чому з’являється горб на шиї

Горб це — просте накопичення жирових відкладень, які з роками тверднуть. Страждають цією косметичною паталогією тільки жінки, у яких закінчилося активне статеве життя і через це в організмі спостерігається надлишок статевих гормонів. Але цей фактор не єдиний. Горб на шиї можуть спровокувати:

 • застарілий остеохондроз;
 • накопичення солей між хребетними дисками (хвороба Бехтєрєва);
 • травми шийного відділу хребта;
 • кіфоз (викривлення хребта).

Як видалити горб на шиї

Видалити некрасиву шишку можна тільки використовуючи комплекс заходів. Особливо це відноситься до того випадку, якщо горб вже досить великий і твердий. Отже, що потрібно робити:

 • Приберіть з ліжка дуже м’які подушки і перини. Спіть на жорсткому матраці і плоскій подушці — тверді поверхні дозволять вам під час сну лежати рівно і хребет не буде викривлятися.
 • Намагайтеся якомога більше плавати. Цей вид активного відпочинку зміцнює м’язи спини та хребет стає рівним.
 • Робіть спеціальну гімнастику для зміцнення спини і розтягування хребців.
 • Періодично проходьте курси спеціального масажу — саме ця процедура дозволяє розбити сальні відкладення.
  У найважчих випадках візьміть направлення у доктора на певні фізпроцедури.
 • При сидячій роботі частіше вставайте зі стільця і робіть нахили голови вправо і вліво, вперед і назад. Ці п’ятихвилинні вправи будуть сприяти тому, що кров і лімфа не стануть застоюватися, а будуть розмивати солі між дисками.

Гімнастика при горбі на шиї

Всі вправи пов’язані з тим, щоб зміцнити ослаблені м’язи спини в районі 7-го хребця. Робити гімнастику потрібно кожен день і бажано вранці і ввечері.

Лежачи на животі, упріться руками в підлогу і підніміть верхню частину тулуба. Руки при цьому розташуйте на ширині ваших плечей. Зробіть повільний видих і на ньому зведіть лопатки так, щоб відчувся сильний натяг м’язів. Тримайте лопатки в такому положенні секунд 20, а потім розведіть їх. Далі опустіть тіло на підлогу і відпочиньте трохи. Вправу повторюйте 5-10 разів.

Займіть таку ж позу, як і в першій вправі. Піднімаючись на руках, відірвіть від підлоги не тільки верхню частину тулуба, але і стегна і ноги. Потім теж зведіть лопатки і знаходьтеся в цій позі не менше 10 секунд. Лопатки розведіть і акуратно опустіть тіло на підлогу. Цю вправу робіть теж 5-10 разів.

Масаж при горбі на шиї

Масаж повинен проводити професійний масажист, але його краще запрошувати додому. Справа в тому, що процедура буде більш ефективною, якщо перед нею прийняти ванну і розпарити місце скупчення жиру. Ванну можна приймати содову або з відваром ромашки. Якщо ж масажист не може приїхати додому, то тоді його потрібно попросити поставити на місце горба звичайні гірчичники. Розігрівати тіло перед масажем потрібно всього 4-5 хвилин, але намагатися не допустити опіку. Для цього гірчичник можна розмістити на шиї зворотною стороною або підклавши під нього аркуш білого вологого паперу.

Горб на шиї за допомогою масажу забирається за 10-20 сеансів — залежить це від ступеня занедбаності.

Фізпроцедури при горбі на шиї

Найефективнішою фізпроцедурою при випинанні частини шийного відділу спини є ударно-хвильова терапія. Ультрахвилі великої інтенсивності розбивають жирові відкладення і горб поступово зменшується. Частоту процедури призначає лікар — зазвичай на це йде 10-15 днів.

Якщо даний комплекс заходів не допомагає, то варто пройти повне медичне обстеження. Доведено, що порушення роботи кори надниркових залоз призводить до того, що горб на шиї росте дуже швидко і не прибирається традиційними методами. У такому випадку лікар може призначити гормональну терапію.

 
comments powered by HyperComments