Главная / Ґаджети / Як заправити картридж для принтера

Як заправити картридж для принтера

Кожна людина, якій хоч один раз закінчувалося чорнило в картриджі, замислювалася, а чому б, не заправити самому? І це правильно адже це нескладно, і заощадить хорошу суму на друку. Причому нескладно заправити як чорний, так і кольоровий картридж принтера. Якщо ви не хочете возитися з брудною роботою, то краще поставити систему СНПЧ на принтер або МФУ.

1-02-11-2016-600-451

Вартість покупки нового картриджа досить висока, також https://kiev-itservice.com.ua/ в спеціалізованих конторах, звичайно нижча ніж вартість нового картриджа. Вартість заправки картриджа самостійно найнижча з усіх і якщо Ви будете самі заправляти принтер це Вам обійдеться в невелику суму. Як правило потрібно купити пляшечку чорнила, або кілька, якщо картридж кольоровий і Вам цього вистачить на довго. А чорнило відносно не дорогі.

Складність

Навчиться заправляти струменеві принтери, може кожен бажаючий хто має комп’ютер. В цьому немає нічого складного. У даній статті Ви в цьому переконаєтеся.

Принцип роботи струменевого принтера і чому потрібно вчасно заправляти

Друкують струменеві принтери за технологією використання спеціального чорнила. Ці чорнила швидко висихають при контакті з повітрям. У справному картриджі сопла наповнені чорнилом. Чорнило не вихлюпуються саме з сопел, за рахунок фізичних властивостей рідини. Існують дві технології, завдяки яким здійснюється «випускання» чорнила з сопла. Перша базується на принципі місцевого нагріву, і перетворення рідини в пар. Друга базується на п’єзоелектричному ефекті. Якщо вчасно не заправити картридж, то через те, що закінчиться чорнило, в сопла потрапить повітря. Повітря при взаємодії з чорнилом призведе їх до висихання. Тоді відбудеться закупорка сопел. Тому потрібно вчасно заправляти картридж свіжою порцією чорнила.)

Що необхідно

  • Чорнило. Можна рекомендувати наступних виробників чорнила — StarJet, ВСР, Poleram. Для чорного картриджа знадобиться одна пляшка з чорнилом. Якщо картридж кольоровий, то знадобиться, найчастіше 3, пляшечки з чорнилом. Пляшки можуть бути, наприклад, обсягом у 200 мл.
  • Шприци. В принципі, шприци підійдуть різні, але зручніше щоб обсяг шприца був приблизно рівним обсягу чорнила в Вашому картриджі.
  • Інше. Вам знадобиться скотч, щоб заклеїти отвори, в які Ви будете заправляти чорнило. Хоча зазвичай є наклейка на картриджі, все ж після відклеювання вона часто не виконує умов достатньої герметичності, тому скористайтеся скотчем.
  • Заправка принтера чорнилом, особливо в перший раз, може виявитися досить брудною справою. Найкраще працювати на кількох газетах. Також знадобиться ганчірка або вата, для видалення надлишків чорнила.
  • Дриль. Може знадобиться, якщо в картриджі відсутні отвори.

Порядок виконання дій

Коли все необхідне є і робоче місце підготовлене, приступаємо безпосередньо до заправки картриджа. — Набираємо в шприц необхідну кількість чорнила. На наклейці картриджа повинна бути інформації про обсяг чорнила, від неї і виходимо. — Зніміть наклейку з картриджа; — Якщо отвір є, пропускаємо цей пункт. Якщо отворів немає, то беремо дриль і свердлом з маленьким діаметром проробляємо кілька отворів в картриджі. Місцезнаходження отворів бажано розташувати рівномірно на всій площі картриджа, для рівномірної подальшої заправки. — Вставляємо шприц в отвір у картриджа і не поспішаючи вводимо чорнило. Не варто в один отвір вводити відразу весь обсяг чорнила, краще розподілити чорнило рівномірно по всьому картриджу. Вводити глибоко не потрібно, щоб не пошкодити вміст. Не глибше 1 сантиметра. Якщо картридж кольоровий. То заправляти слід свій колір у відповідний отвір. — Після того, як ввели чорнило, протираємо поверхню, де розташовані отвори і заклеюємо скотчем або наклейкою, якщо вона ще залишилася для цього придатною. — Вставляйте картридж в принтер і зробіть цикл очищення картриджа.

Зауваження та доповнення

Заправляти картридж потрібно швидко. Не можна допускати тривалого перебування картриджа поза принтера. Не торкайтеся до сопел руками, та й взагалі намагайтеся щоб сопла ні з чим не стикалися. До контактних площадок також не слід торкатися, але при необхідності їх можна протерти спиртом.

Що робити, якщо картридж висох?

Для того щоб відновити працездатність картриджа, коли той вийшов з ладу (засох), потрібно виконати наступне. Вийміть картридж з принтера і покладіть соплами вгору. Візьміть спеціальну промивну рідину, її можна запитати в тому місці, де Ви купували чорнило (наприклад, фірми Fullmark). Капніть кілька крапель на серветку промивної рідини і акуратно покладіть серветку на сопла. Зачекайте приблизно годину і вставте картридж назад в принтер. Проведіть кілька циклів очищення картриджа. Працездатність повинна відновиться.

Якщо ні, виконайте наступні дії. Налийте промивної рідини, в яку-будь ємність невеликих розмірів. Трохи, буквально щоб рівень склав 1 або 2 сантиметри від дна ємності. Потім покладіть в ємність серветку, а на серветку картридж. Накрийте ємність, щоб рідина не випарувалася з ємності. Залиште картридж в ємності на день або добу. По закінченні цього терміну, дістаньте картридж, і злегка торкаючись сухою серветкою його сопел, вберіть серветкою промивну рідину з картриджа. Вставте картридж в принтер. Проведіть кілька циклів очищення. В якості промивної рідини не можна використовувати побутові розчинники, так як Ви можете пошкодити картридж, якщо Ви вирішили не використовувати спеціальної рідини, то можете спробувати звичайну воду. Вода повинна бути якомога чистішою. В ідеалі дистильованою водою.

Чому після заправці з картриджа випливають чорнило?

Якщо Ви заправили картридж і заклеїли отвори введення чорнила, а з сопел рясно ллються чорнило, це може свідчити про те, що Ви не щільно заклеїли заправні отвори. Або ж причиною цьому може бути пошкодження самого корпусу картриджа, тобто його герметичності.

Що робити, якщо після заправки принтер друкує не досить якісно?

Проведіть кілька циклів очищення картриджа.

Якщо все виконали правильно, то принтер знову друкує, вартість відбитків вийшла невеликою. Тому самому заправляти картриджі вигідно і нескладно, в чому Ви переконалися в ході даної статті.

 

 
comments powered by HyperComments