Ґаджети

Чому бюджет Apple перевищує бюджет Росії

Дохід від видобутку сировини – тупиковий розвиток економіки, тому наявність величезних природних ресурсів не гарантує стабільний розвиток і процвітання. Про це заявив професор Вищої школи економіки Андрій Заостровцев, якого надихнув фінансовий звіт компанії Apple.

apple_russia-1

Професор провів аналогію між бюджетом Росії і каліфорнійською корпорацією, яка займається виробництвом електроніки. Глава Apple Тім Кук відзначив, що минулий рік був найуспішнішим в історії компанії – річний дохід склав $234 млрд. Міністерство фінансів РФ, в свою чергу, підготувало бюджет на 2016 рік, де доходи держави закладені на рівні $209 млрд (13,6 трлн рублів), а також витрати – $243 млрд (15,8 трлн рублів).

За словами Заостровцева, ці цифри в черговий раз говорять про те, що Росія знаходиться далеко не на передових позиціях світової економіки: Москві далеко до перетворення у світовий фінансовий центр, про що у свій час заявляв прем’єр-міністр Дмитро Медведєв. Російська економіка, як і раніше, колос на глиняних ногах.

«Доля енергетичних країн і компаній вельми сумна, звичайно, якщо на Близькому Сході не станеться великомасштабна війна. У разі, якщо між Саудівською Аравією та Іраном почнеться війна, то тоді ціни на нафту вистрілять вгору, але лише на час. Через 15 років сировинні енергоресурси перестануть бути актуальними. Джерел енергії стане набагато більше. У Середземному морі – на шельфі Кіпру, Лівану та Ізраїлю також є колосальні запаси нафти. Не здивуюся, якщо через 10 років Ізраїль стане Катаром. У Росії надлишок сировини. Повторюся, нафту і газ – тупиковий розвиток економіки», – цитує Rueconomics Заостровцева.

Зазначимо, що рекордне зростання Apple викликане успішними продажами iPhone, розширенням географії доступності Apple Watch, а також найкращими в історії продажами Mac і доходами від сервісів. «Цей успіх став можливий завдяки нашій прихильності до створення кращих і передових продуктів у світі, що є свідченням грандіозної майстерності нашої команди», — заявив Тім Кук.

Натхнення: www.macdigger.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть