Різне

10 найпопулярніших блогів в світі, що принесли своїм творцям мільйони

Люди починають вести блоги з декількох причин: одні просто хочуть поділитися з людьми своїми думками, інші ставлять перед собою мету продати певний продукт або посприяти його просуванню, треті таким чином намагаються допомогти самим собі.

З яких причин не був початий блог, він може несподівано стати успішним і принести своєму творцеві мільйони доларів. Перед вами – добірка найуспішніших і читаних блогів в світі, які зробили своїх творців багатими людьми.

1. «The Huffington Post»

10 найпопулярніших блогів в світі (10)

Блог «Хаффінгтон Пост» був створений Кеннетом Лерера, Ендрю Брейтбарт, Іоною Перетти і Аріана Хаффінгтон. У блозі регулярно з’являється новий контент, що охоплює широкий спектр тем: політика, бізнес, навколишнє середовище, розваги, технології та багато іншого.

Концепція блогу була придумана в травні 2005-го року, а сам проект був запущений всього кілька днів по тому, через рік один з великих банків інвестував у проект $ 5 млн, а ще через кілька років, завдяки збору коштів і різним інвестиціям, блог зібрав понад $ 15 млн. У 2011-му році за $ 315 млн блог придбала компанія «AOL», причому один з творців – Аріанна Хаффінгтон – залишилася на посту головного редактора.

Зараз над блогом працює величезна кількість людей: наприклад, штат складається з 9000 постійних авторів, серед яких є політики, знаменитості та авторитетні вчені. Блог ведеться не тільки для американської аудиторії – існують також канадська, британська, французька, італійська та іспанська версії, орієнтовані на інтереси громадян цих країн.

Блог став настільки популярний і завоював таку довіру читачів, що в 2009-му році журнал «Forbes» віддав Аріані Хаффінгтон 12-е місце в списку найвпливовіших жінок світу.

2. «TechCrunch»

10 найпопулярніших блогів в світі (8)

«TechCrunch» публікує на своїх сторінках новини та інформацію, так чи інакше пов’язану з технологіями. Блог заснував і створив Майкл Аррінгтон в 2005-му році, а пізніше на базі контенту «TechCrunch» було створено ряд інших блогів за схожою тематикою, відомих під загальною назвою «TechCrunch Network»: наприклад, є блог, присвячений виключно комп’ютерів і мобільним пристроям – « MobileCrunch ». Також весь контент «TechCrunch» перекладається на французьку та японську мови – «TechCrunch France» і «TechCrunch Japan» відповідно, цей хід приніс блогу ще більшої популярності. Зараз вартість блогу становить $ 100 млн.

Засновники в даний час вже встигли вийти за рамки безпосереднього ведення блогу: наприклад, вони організують різні конференції, присвячені комп’ютерним та мережевим технологіям. Прийти і послухати доповіді провідних експертів в області IT-індустрії може будь-хто, більше того, якщо у вас є цікавий проект, ви можете взяти участь у «Битві стартапів» – показати ваш продукт таким чином, щоб найвизначніші світові інвестори ним зацікавилися.

3. «Gawker»

10 найпопулярніших блогів в світі (4)

«Gawker» був створений жителем Нью-Йорка Ніком Дентоном в 2003-му році і пропонує аудиторії дізнатися всіляку інформацію про світові знаменитості – акторів, музикантів, політиків. Часто публікуються чутки, плітки, новини і події з життя зірок, а також найвизначніших світових політиків (в середньому по 20-30 статей щодня), а джерелом виступають  в основному анонімні інформатори з інших популярних ЗМІ.
У всі часи свого існування «Gawker» отримував кошти від відомих інвесторів, і в даний час вартість блогу оцінюється в $ 100 млн.

4. «Lifehacker»

10 найпопулярніших блогів в світі (5)

«Lifehacker» – це блог, який містить в основному поради та підказки про те, як зробити повсякденне життя набагато легшим і приємнішим, а також інформацію про новинки в світі гаджетів і програмного забезпечення. В даний час блог належить компанії «Gawker Media» (власникам блогу № 3 в нашому списку) і отримує значну підтримку від «Microsoft». «Lifehacker» був запущений в 2005-му році Джиною Трапані: перший час вона працювала над блогом одна, а приблизно через рік до неї приєдналося ще два редактора.

Своєю високою вартістю блог зобов’язаний не тільки унікальному цікавого контенту, а й значним інвестиціям від компанії «Sony» – зараз сайт існує в основному за рахунок реклами. Щодня в блозі викладається від 18 статей, більше популярний він в Японії і Австралії, і на сьогоднішній день його вартість – $ 109 млн.

5. «Mashable»

10 найпопулярніших блогів в світі (6)

У блозі «Mashable» публікуються новини про веб-сайти, технології і соціальні медіа. Заснував блог шотландський підліток Піт Кешмор в 2005-му році, і основна увага в ньому приділяється новинам зі ЗМІ, але не менше статей розповідають про події зі світу технологій, розваг, онлайн-ігор, кінематографа, мемів і гаджетів. «Mashable» – один з найбільших сайтів у світі: у 2009-му році він увійшов до топ-25 кращих блогів світу. Станом на 2013-й рік блог має 3,2 млн передплатників у «Твіттері» та близько 1 млн передплатників у «Фейсбуці».

З 2007-го року «Mashable» заснував власну нагороду для кращих онлайн-спільнот та сервісів: голосування проводиться в режимі онлайн серед передплатників блогу і його партнерів. Пізніше було додано ще кілька номінацій – найкраще мобільний додаток, краще відео і найперспективніший стартап року.
Вартість «Mashable» в даний час складає $ 95 млн.

6. «Fail Blog»

10 найпопулярніших блогів в світі (3)

Бен Хах заснував цей блог в 2008-му році, на його сторінках публікується всілякий гумор, анекдоти, комедійні відео та фото – будь-які смішні ситуації з усього світу. Через п’ять місяців після запуску блог придбала компанія «Cheezburger Inc», основний його дохід надходить від інвестицій та опублікованої у блозі реклами. Кожен місяць на сайт заходить більше мільйона унікальних відвідувачів, а в 2009-му році творці «Fail Blog» випустили власну книгу з жартами, яка стала випускатися щорічно і чудово продається.

Над новинами працюють не тільки співробітники блогу – більшу частину матеріалів на сайт завантажують самі передплатники. Зрозуміло, блог отримав ряд престижних нагород для онлайн-видань. Є навіть пов’язана з ним скандальна історія: у 2009-му році «Fail Blog» розмістив скриншот веб-сторінки сайту «Рекордів Гіннесса» – «Найбільша кількість людей, убитих в результаті теракту» і забезпечив його посиланням під назвою «Побийте цей рекорд». «Гіннес» пригрозили зверненням до суду, посилання прибрали, але історія отримала широкий розголос і забезпечила «Fail Blog» додаткову популярність.
Точна вартість блогу не афішується, але вважається, що вона становить кілька мільйонів доларів.

7. «Smashing Magazine»

10 найпопулярніших блогів в світі (7)

«Smashing Magazine» публікує поради для дизайнерів і веб-розробників – блог був заснований в 2006-му році Свеном Леннартц та Віталієм Фрідманом: вони дають оцінку різному програмному забезпеченню та програмам для веб-кодинга, а також всім новим інструментам, орієнтованим на людей, що працюють в мережевій індустрії. Крім того, творці блогу випускають власні підручники з дизайну та розвитку інтернет-бізнесу, проілюстровані прикладами з життя. Також на сайті безкоштовно викладені для скачування шрифти, іконки, шаблони та інші речі для допомоги веб-розробникам і веб-дизайнерам.
Величезний приплив грошей забезпечується за рахунок публікується у блозі реклами, інвестицій, а також добровільних пожертвувань – вартість «Smashing Magazine» становить $ 5 млн.

8. «Business Insider»

10 найпопулярніших блогів в світі (1)

Цей блог присвячений різнноманітній інформації про бізнес, він був заснований в 2009-му році Кевіном П. Райаном і на сьогоднішній день вважається одним з надійніших постачальників такої інформації, оскільки весь контент надходить з авторитетних джерел. Всі аналітичні новини публікуються через годину після їх появи в ЗМІ, для чого 45 досвідчених журналістів постійно «моніторять» події.

Користувачі теж можуть повідомляти про новини – для цього на сайті відкрито спеціальний сервіс, де кожен бажаючий може залишити анонімне повідомлення, крім того, всі події забезпечені коментарями експертів. «Родзинкою» сайту є іронічний тон викладу, більше того, блог зазначає, якій інформації можна довіряти, а яка була навмисно спотворена. На сайт в якості джерела також посилаються такі авторитетні видання, як, наприклад, «The New York Times» і «National Public Radio».

Редактори блогу – експерти у сфері аналітики: наприклад, головний редактор Генрі Блодгет раніше працював керуючим «Merrill Lynch», «Pierce» і «Fenner & Smith», а один з постійних авторів Ден Фроммер був співробітником «Forbes».
Чиста вартість блогу за оцінкою Кевіна П. Райана – $ 3 млн.

9. «Engadget»

10 найпопулярніших блогів в світі (2)

Блог про мережеві технології «Engadget» заснований у 2004-му році Пітером Рохасом: у ньому публікуються самі свіжості новини зі світу споживчої електроніки і технологічних гаджетів. Часто на сайті з’являються новини про розробки технологічних новинок, а також думки експертів про ті чи іншні гаджети. Над блогом працюють десятки аналітиків і професійних журналістів: головний редактор блогу, Даррен Мерф, увійшов до Книги Рекордів Гіннеса як самий плідний професійний блогер у світі – станом на 5 жовтня 2010-го року він опублікував 17212 статей.

Крім статей, на сайті є власний додаток у вигляді журналу, який можна завантажити за невелику плату, а також свої власні шоу. Блог ведеться на декількох мовах – японською, китайською, корейською та німецькою.
«Engadget» входить до «Technorati Топ-100», а в 2010-му році був відзначений як один з кращих блогів року. Його вартість становить $ 3,2 млн.

10. «The Daily Beast»

10 найпопулярніших блогів в світі (9)

«The Daily Beast» публікує новини та відгуки про всілякі події у світі – від модних показів до курйозів. Блог заснований Тіною Браун в 2008-му році, а в 2010-му році компанія об’єдналася з «Newsweek», що принесло обом сторонам великий приплив грошових коштів.
Великий дохід блогу приносить і книга «Beast books», зміст якої базується на найцікавіших матеріалах сайту за рік. Крім того, блог веде кілька власних рейтингів – наприклад, університетів, журналів та іншого. Аудиторія блогу становить близько трьох млн користувачів щомісяця, а вартість «The Daily Beast» в даний час оцінюється в $ 100 млн.

Натхнення: www.publy.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button